Boleč poraz Slovencev, ki jih oddaljuje od Eura (VIDEO)

Nogomet 23. Mar 202417:48 0 komentarjev
Slovenija U19

Slovenska mladinska reprezentanca je v Lendavi doživela boleč poraz v elitnem krogu kvalifikacij za nastop na evropskem prvenstvu. Dober drugi polčas varovancev Miša Brečka ni bil dovolj za več kot epilog tekme - Slovenija 0, Avstrija 2.

Potem ko so pred dnevi mladi Slovenci poskrbeli za velik podvig in remizirali s favorizirano Španijo (1:1), je varovance Miša Brečka danes čaka avstrijski izziv. Ta se je v prvem polčasu izkazal za izredno zahtevnega, naši severni sosedi so z borbenim pristopom in veliko energije naši izbrani vrsti povzročali ogromno težav, na odmor pa odšli s prednostjo, ko je po lepi akciji zadel Tim Trummer.

V drugem polčasu pa je igrišče v Lendavi pokazalo povsem drugačno sliko. Slovenci so bili precej, precej boljši nasprotnik, menjave so vnesle svežino, a žal so naši mladeniči priigrane priložnosti zapravljali. Blizu so bili Brečkovi fantje izenačenju v 57. minuti, ko je mladinec ljubljanske Olimpije Dino Kojić s silovitim strelom stresel prečko, nekaj minut kasneje je priložnost zapravil Mariborčan Anej Lorbek.

V 79. minuti pa je imel krasno priložnost za izenačenje še en zmaj Aldin Jakupović, ki pa je udaril prek avstrijskih vrat.

Kazen je prišla v 84. minuti, ko je še drugič zadel Trummer in možnosti Slovencev za napredovanje na Euro U-19 so nične. V zadnji minuti rednega dela je še eno priložnost naše izbrane vrste zapravil Jaka Čuber Potočnik.