Brazilcem na pomoč priskočil tudi sodnik

Nogomet 24. Jun 20218:39 > 8:46 0 komentarjev
(Foto: AP /Bruna Prado/Guliver Images)

Brazilska nogometna reprezentanca je na svoji tretji tekmi južnoameriškega prvenstva zmagala še tretjič. V kontroverznem obračunu je branilka naslova v Rio de Janeiru z 2:1 premagala Kolumbijo. Na drugem dvoboju večera sta v skupini B Ekvador in Peru remizirala (2:2).

Dvoboj je bolje pričela Kolumbija, ki je povedla že v deseti minuti. Po podaji Juana Cuadrada z desne strani je z volejem zadel Luis Diaz in prekinili brazilski niz šestih tekem brez prejetega gola.

Domači so imeli v prvem polčasu kar nekaj težav, v drugem pa so dvakrat zagrozili prek Neymarja, ki je zadel tudi vratnico. V 78. minuti so le izenačili, potem ko zadel Roberto Firmino.

Zadetek je močno ujezil Kolumbijce, ki so ostro protestirali, saj se je v akciji pred zadetkom žoga odbila od sodnika Nestorja Pitane, ta pa je pustil prednost, namesto da bi prekinil akcijo.

Kolumbijce je dodatno razočaral še nov zadetek Brazilcev v deseti minuti sodniškega dodatka, tega je z glavo po Neymarjevi podaji iz kota v zadnji akciji tekme dosegel Casemiro in svoji ekipi zagotovil že deseto zaporedno zmago.

Na drugi tekmi večera je v Goianii vse kazalo na zmago Ekvadorja, ki je po prvih 45 minutah po avtogolu Renata Tapia (23.) in Eduarja Preciada (45.) vodil z 2:0. A južnoameriški podprvak  iz leta 2019 se ni vdal in do točke prišel z goloma v Italiji rojenega nekdanjega igralca Gorice Gianluce Lapadule v 49. in Andreja Carrilla v 54. minuti.