Brez golov na večnem nogometnem derbiju

Nogomet 2. Okt 202122:31 > 22:36 0 komentarjev

Nogometaši Maribora in Olimpije so se v 12. krogu Prve lige Telemach razšli z neodločenim izidom 0:0.

NK Maribor 0:0 NK Olimpija Ljubljana

* Stadion Ljudski vrt, gledalcev 6600, sodniki: Šmajc, Žunič, Vukan.
* Strelci: /.
* Maribor: Jug, Mutavčić, Mitrović, Voloder, Sikošek, Vrhovec (od 73. Kronaveter), Makoumbou, Alvir, Požeg Vancaš (od 81. Sirk), Žugelj, Mudrinski (od 81. Koderman).
* Olimpija: Vidmar, Boakye, Korun, Crnomarković (od 62. Ratnik), Kompan Breznik, Tomić, Elšnik, Sešlar (od 77. Kapun), Aldair Djalo, Tall, Špehar (od 90. Andrejašič).
* Rumeni kartoni: Vrhovec, Sikošek, Mudrinski.
* Rdeči karton: /.

Na 50. prvenstvenem večnem derbiju od sezone 2009/10, ko se je “nova Olimpija” prebila v prvo ligo, se je bitka kljub nekaj lepim priložnostim končala brez gola, kar je 22. remi v teh dvobojih in že peti zaporedni v Ljudskem vrtu.

Olimpija je ob tem neporažena že na osmih zadnjih derbijih, medtem ko Maribor na derbijsko zmago čaka od konca septembra 2019 (v Ljudskem vrtu celo od novembra 2017). Obe ekipi pa sta zadržali svoji mesti na prvenstveni lestvici, Ljubljančani so tretji, Mariborčani pa četrti.

Mariborčani so morali nastopiti brez nekaterih svojih igralcev, toda predvsem Olimpija je tekmo začela precej oslabljena, saj sta zaradi kazni manjkala njena najboljša igralca sezone Mustafa Nukić in Almedin Ziljkić, obenem pa ni bilo niti dvakratnega strelca s prvega sezonskega derbija, branilca Antonia Delamee Mlinarja.

Gostujoči trener Savo Milošević, čigar prihodnost na ljubljanski je pod vprašajem zaradi prodaje kluba, ki naj bi jo uradno dokončali sredi oktobra, je tako moral precej spremeniti zasedbo in ta je bila uvodoma v podrejenem položaju, saj so domači imeli pobudo v igri in prišli do treh strelov v prvih 24. minutah, najnevarnejši pa je bil poskus Marka Alvirja v 16., ko je z volejem malce z desne strani zadel oddaljeno vratnico.

Potem ko je v 36. Ognjen Mudrinski slabo zadel žogo in precej zgrešil ljubljanska vrata, pa je v 43. minuti prvič na tekmi zagrozila Olimpija, z glavo je iz bližine poskusil Lamine Tall, izkazal pa se je Ažbe Jug.

Njegov ljubljanski kolega Nejc Vidmar je v drugem polčasu prvič resno posredoval v 49. minuti, ko je streljal Nino Žugelj, Jug pa je bil znova na preizkušnji v 58. minuti, ko je močno sprožil Dino Špehar.

Pozneje se je dogajanje v lepo zapolnjenem Ljudskem vrtu, kar zadeva priložnosti umirilo, ekipi sta bili kar previdni v enakovrednem boju, v 86. minuti pa je imel zaključno žogico Vid Koderman, toda njegov strel iz neposredne bližine je Vidmar ustavil.

Že v četrti minuti sodniškega dodatka pa je bila Olimpija pred zmago, najprej je poskusil Aldair Djalo, Jug je žogo odbil do Talla, ki pa je povsem neoviran žogo poslal čez gol.

“Mislim, da smo imeli uvodoma tri lepe priložnosti, potem pa smo dopustili tekmecu, da je prevzel igro v svoje roke. V drugem polčasu smo imeli mi pobudo, imeli dve, tri dobre akcije, ampak na koncu tudi nekaj sreče. Nenazadnje je tudi vratar Jug obranil kar nekaj nevarnih strelov Olimpije. Pomembno je, da nismo izgubili,” je po tekmi za Šport TV povedal trener domačih Radovan Karanović.

Dvakratni podajalec s prvega derbija in kapetan Olimpije Timi Max Elšnik pa je dodal: “Zdelo se nam je, da je tekmec proti koncu vse bolj popuščal, mi pa smo zato skušali stopnjevati ritem. Na koncu smo imeli še ‘smrtno’ priložnost, ki pa je nismo izkoristili. To je nogomet, 0:0 v Ljudskem vrtu, neporaženost na derbijih se nadaljuje. Mislim, da smo lahko vseeno zadovoljni.”

Maribor bo v 13. krogu 16. oktobra gostil Radomlje, Olimpija pa dan pozneje Tabor.

Potek srečanja v Ljudskem vrtu

94. minuta: Če so nemogoče zapravili Mariborčani, je še lepšo situacijo na drugi strani zapravil Lamine Tall. Po strelu Aldairja in obrambi Juga je Senegalec z nekaj metrov žogo poslal prek praktično praznih vrat Mariborčanov.

Neverjetno, kaj so zapravili Mariborčani:

87. minuta: Izjemna priložnost za Mariborčane, Koderman je prišel do strela po gneči v kazenskem prostoru, a je Vidmar še enkrat izjemno odreagiral!

84. minuta: Vse bolj diši po delitvi točk. Tempo je precej padel.

Alvir morda celo preprečil zadetek Tomića:

75. minuta: Tomić je prišel do strela v kaznskem prostoru, Marko Alvir je požrtvovalno blokiral njegov strel in ostaja pri 0:0.

70. minuta: Po živahnem začetku drugega polčasa so se stvari precej umirile, spremljamo igro med obema kazenskima prostoroma.

Natančen strel Špeharja, ki mu je veselje preprečil Jug:

58. minuta: Krasen poizkus Špeharja, Jug je s fantastično obrambo preprečil vodstvo Olimpije!

56. minuta: Ostra, nevarna podaja Aldairja s kota, Jug je žogo odbil iz nevarne cone.

Priložnost Nina Žuglja:

48. minuta: Tudi drugi polčas je bolje odprl Maribor. Nino Žugelj si je krasno pripravil strel, a se je izkazal Nejc Vidmar.

TEKMA V LJUDSKEM VRTU SE NADALJUJE!

KONEC PRVEGA POLČASA!

Izjemna obramba Juga ob strelu Talla:

43. minuta: Najlepša priložnost za Olimpijo v prvem polčasu, Lamine Tall je streljal z glavo, krasna parada Ažbeta Juga.

36. minuta: Do strela je po novi podaji Sikoška prišel Mudrinski, a s kakšnih štirinajstih metrov grdo zgrešil vrata Vidmarja. Razmerje v strelih 4:1 v korist domačih.

32. minuta: Olimpija je preživela uvodni nalet Mariborčanov, ki pa so še vedno bistveno več pri žogi.

25. minuta: Prvič so zapretili tudi gostje, Tall je spustil žogo do Špeharja, ta pa je z nekaj metrov zadel Ažbeta Juga. Hrvat je bil pred zaključkom v prepovedanem položaju.

Vratnica Marka Alvirja:

15. minuta: Vratnica! Alvir je po podaji Sikoška z osmih metrov neoviran zadel le okvir vrat.

13. minuta: Veliko dela imajo tudi v sobi za VAR, Vrhovec je nerodno pohodil Crnomarkovića in jo odnesel z rumenim kartonom, Korun je v kazenskem prostoru posredoval ob Alvirju, brez enajstmetrovke.

4. minuta: Nevarna podaja pred vrata, Vidmar je v zadnjem trenutku preprečil zaključek Ognjenu Mudrinskemu.

3. minuta: Prvi strel v okvir vrat, z razdalje je meril Gregor Sikošek, a zadel dobro postavljenega Nejca Vidmarja.