Brutalen prekršek nad Messijem zmrazil Argentince

Nogomet 3. Sep 202110:44 > 10:48 0 komentarjev
Lionel Messi

Brazilska nogometna reprezentanca je dosegla sedmo zaporedno zmago v južnoameriških kvalifikacijah za nastop na svetovnem prvenstvu v Katarju 2022 in je s 100-odstotnim izkupičkom na prvem mestu. Zmage se je je na gostovanju pri Venezueli razveselila tudi Argentina.

Petkratni svetovni prvak je v gosteh na kolena položil Čile z 1:0, strelec edinega gola pa je bil Everton Ribeiro v 64. minuti. Brazilija je z 21 točkami na prvem mestu, šest točk manj pa je zbrala Argentina premagala Venezuelo s 3:1.

Za dvakratne svetovne prvake iz Argentine so v Caracasu zadeli Lautaro Martinez (45.), Joaquin Correa (71.) in Angel Correa (74.), za gostitelje pa je častni gol dosegel Yeferson Soteldo v četrti minuti sodnikovega podaljška. Venezuelci so sicer že v prvem polčasu ostali z igralcem manj, potem ko je bil zaradi brutalnega prekrška nad Lionelom Messijem, ki je zmrazil marsikaterega navijača Argentine, izključen Adrian Martinez. Zvezdnik PSG jo je na srečo odnesel brez hujših posledic, po tekmi pa ga je potolažil tudi deček, ki je pritekel na igrišče in objel nogometaša.

Na sporedu so bile še tri tekme. Ekvador je premagal Paragvaj z 2:0, tekmi med Bolivijo in Kolumbijo ter Perujem in Urugvajem pa sta se končali z neodločenima izidoma 1:1.

Nastop na mundialu v Katarju si bo izborilo pet najboljših izbranih vrst iz južnoameriških kvalifikacij. Po sedmih tekmah je Brazilija zbrala 21, Argentina 15, Ekvador 12, Urugvaj in Kolumbija po devet, Paragvaj sedem, Čile in Bolivija po šest, Peru pet, Venezuela pa štiri točke.

Na sporedu so bile tudi prve kvalifikacijske tekme Severne, Srednje Amerike in Karibov. Edino zmago je dosegla Mehika, ki je z 2:1 premagala Jamajko, na drugih tekmah pa so ekipe osvojile po točko. Kanada je doma remizirala s Hondurasom 1:1, na tekmah med Panamo in Kostariko ter Salvadorjem in ZDA pa ni bilo golov.