BL: Remi Dortmunda v Freiburgu, poraz Mönchengladbacha

Bundesliga 9. Sep 201717:32 > 17:33
Getty Images/Michael Kienzler

Nogometaši Borussie Dortmund so na gostovanju v Freiburgu prvič v tej sezoni ostali brez vseh treh točk.

Borussia Dortmund je v 3. krogu nemške Bundeslige sicer prikazala dobro predstavo, imela pobudo in v zadnjih 27 minutah tudi številčno prednost, a v Freiburgu kljub vsemu prišla le do točke.

Priložnosti so kot po tekočem traku zapravljali Christian PulišićMaximilian Philipp in Lukasz Piszczek, ki nikakor niso uspeli premagati nasprotnega vratarja.

Še večji kiks si je privoščila Borussia iz Mönchengladbacha, ki je pred svojimi navijači izgubila proti Eintrachtu iz Frankfurta. Gostje so slavili z 1:0, edini zadetek pred 50.000 gledalci pa je dosegel Kevin Prince Boateng, ki je bil natančen v 13. minuti.

Selim Sudheimer/Getty Images

Remi je ob Borussiji Dortmund vpisal tudi Hannover, ki je bil ob klubu iz Porurja edini s polnim izkupičkom iz prvih dveh krogov. Hannover je na gostovanju pri Wolfsburgu iztržil točko, srečanje pa se je končalo z 1:1. Za vodstvo domačih je poskrbel Daniel Didavi, 23 minut kasneje pa je izenačil Martin Harnik.

V preostalih tekmah v soboto popoldne je bil Augsburg s 3:0 boljši od Kölna, Mainz pa je s 3:1 premagal Bayer iz Leverkusna.

Oglejte si vse rezultate in lestvico Bundeslige.