Bayern s težavo čez Werder, Müller v "klubu 100"

Bundesliga 21. Jan 201817:32 > 17:34
Getty Images/Johannes Simon

Nogometaši Bayerna so v 19. krogu Bundeslige doma, na Allianz areni, s 4:2 ugnali Werder iz Bremna.

Tekmo v Münchnu je zaznamoval Thomas Müller, ki od vrnitve Juppa Heynckesa na klop Bavarcev, dalje igra kot prerojen. Nemec je z dvema goloma prišel do svojega jubilejnega 100. zadetka v Budnesligi. Zanimivo, kar devet jih je dal Werderju.

Gostje iz Bremna so kar krepko namučili nemške prvake, a na koncu popustili, kar so Bavarci izkoristili in z dvema goloma v razmaku sedmih minut prišli do zmage. Werder je povedel v 25. minuti prek Jeromea Gondorfa, domači pa so še do polčasa izenačili, ko je bil v 41. minuti natančen Müller.

V drugem delu je Bayern okrepil ritem in z golom Roberta Lewandowskega po kotu v 63. minuti prešel v vodstvo, enajst minut kasneje je Werder izid poravnal prek Niklasa Süleja (avtogol).

Lewandowski je v 77. lepo izkoristil predložek Müllerja in znova mrežo zatresel z glavo, slednji pa je v 84. minuti postavil končni rezultat tekme. Po 19. krogu je Bayern prvi s 47 točkami, medtem ko je Werder 16. s šestnajstimi točkami.