Ko nimaš konkurence – Bayern "zmlel" Borussio

Bundesliga 31. Mar 201820:37 > 20:43
Getty Images

Nogometaši Bayerna, aktualnega nemškega prvaka, so v 27. krogu Bundeslige demonstrirali svojo premoč, ko so na Allianz Areni dortmundsko Borussio odpravili s kar 6:0 in se še dodatno učvrstili na vrhu prvenstvene lestvice.

Bavarci so večino dela opravili že v prvem polčasu. Bayern je v vodstvo s 25. zadetkom v sezoni popeljal Robert Lewandowski v peti minuti, ko se je po podaji Thomasa Müllerja sam znašel pred vratarjem Romanom Bürkijem. V 14. minuti je na 2:0 po podaji Davida Alabe povišal James Rodriguez. Le devet minut kasneje se je med strelce vpisal še Müller, ki mu ni bilo težko zattresti mreže Borussie po lepi podaji Rodrigueza.

V zaključku srečanja je na sceno stopil še Franck Ribery in pokopal vse upe gostov. Francoz je v 44. minuti sprva v kazenskem prostoru premešal obrambo Borussie in podal Lewandowskemu, nato pa mrežo zatresel še sam po sijajnem lob udarcu in novi podaji Rodrigueza.

V drugem polčasu se je tempo nekoliko umiril. Piko na i veliki zmagi Bayerna na nemški klasiki je postavil Lewandowski, ki je seveda prepričljivo najboljši strelec Bundeslige.

Schalke je v sobotnem zgodnjem popoldnevu s šesto zaporedno zmago, Freiburg je v Gelsenkirchnu padel z 2:0, preložil slavje Bayerna, ki bo šesti zaporedni naslov lahko potrdil naslednji konec tedna v Augsburgu.