BL: Borussia melje dalje, Bayern se dviga

Bundesliga 1. Dec 201817:31 > 17:33
Lars Baron/Bongarts/Getty Images

Nogometaši dortmunske Borussije so premagali Freiburg z 2:0 in prišli do desete zmage v 13. krogih nemške Bundeslige. Bayern je na gostovanju ugnal Werder Bremen.

Vodilna ekipa nemškega prvenstva je pred 80.000 navijači prišla do nove zmage. v 40. minuti je bil z bele točke natančen Marco Reus. Drugi gol je v sodnikovem dodatku dosegel Paco Alcacer po podaji Lucasa Piszczka. Za Reusa je bil to deveti gol v Bundesligi to sezono, za Alcacerja, ki je vstopil v igro v 70. minuti, pa deseti.

Borussia vodi na lestvici s 33 točkami, 7 več od Borussije in Monchengladbacha, ki v nedeljo gostuje pri Leipzigu. Freiburg ostaja pri 14 točkah.

Poleg zmage Borussije je v središču pozornosti zmaga Bayerna na gostovanju pri Werderju v Bremnu z 2:1. Junak pri Bavarcih je bil Serge Gnabry, ki je dosegel oba zadetka za ekipo Nika Kovača v 20. in 50. minuti. Poleg njegovih golov je mrežo za nasprotnike zatresel Yuya Osako v 33. minuti.

Domača ekipa je v samem zaključku tekme ostala z igralcem manj na igrišču, ko je moral predčasno pod prho Nicolas Moisander zaradi drugega rumenega kartona.

Stuart Franklin/Getty Images

Za Bayern je bila to sedma zmaga v letošnji sezoni, po kateri je napredoval do tretjega mesta in 24. točk. Bremen je na lestvici 8. z 18 točkami.