Süle Bayern obdržal na vrhu, šestica Augsburga

Bundesliga 20. Apr 201917:33 > 17:37
Matthias Hangst/Getty Images

Nogometaši Bayerna so v 30. krogu nemške Bundeslige z minimalnih 1:0 odpravili Werder in vsaj za en dan prednost pred Borussio povišali na štiri točke.

Junak zmage Bayerna pred 75 tisoč navijači na Allianz Areni je bil Niklas Süle, ki je edini zadetek na tekmi dosegel v 75. minuti po podaji Thiaga Alcantare.

Bavarcem je delo vsaj nekoliko olajšal srbski nogometaš Miloš Veljković, ki je bil po drugem rumenem kartonu izključen v 58. minuti.

Za izbrance Nika Kovača je bila to 22. zmaga v sezoni, po kateri ima 70 točk, štiri več od Borussie iz Dortmunda, ki v nedeljo gostuje pri Frieburgu. Ekipa iz Bremna je po prvem spomladanskem porazu na osmem mestu s 46 točkami.

Najprepričljivejše zmage so se veselili nogometaši Augsburga, ki so s 6:0 povozili Stuttgart, Mainz je bil s 3:1 boljši od Fortune, Bayer Leverkusen pa je z 2:0 odpravil Nurnberg.

Leipzig je tretje mesto potrdil z zmago na težkem gostovanju pri Borussii Monchengladbach. Za vse tri točke ekipe Kevina Kampla (na igrišču je bil od prve do zadnje tekme) z 2:1 je oba zadetka dosegel Marcel Halsteberg.