Navijači zasenčili visoko zmago Bayerna

Bundesliga 29. Feb 202017:37 > 17:41
Matthias Hangst Getty Images

Bayern je v 24. krogu Bundeslige na gostovanju s 6:0 odpravil Hoffenheim, a bolj kot o veličastni predstavi, se je po koncu govorilo o incidentu navijačev.

Pred koncem tekme v Sinsheimu, ko je bilo vprašanje o zmagovalcu že odločeno, so navijači Bayerna izobesili transparent, na katerem so največjega vlagatelja domačega kluba Dietmarja Hoppa označili za “k******* sina.”

Po večminuti prekinitvi in ostrih reakcijah domače klopi so tekmo vseeno nadaljevali in odigrali do konca, vendar so si nogometaši obeh ekip od 77. minuti naprej med seboj le prijateljsko podajali.

Kar se tiče dogajanja na zelenici, so Bavarci močno prevladovali in že po dobre pol ure igre vodili s 4:0. Zadeli so Serge Gnabry, Joshua Kimmich, Joshua Zirkzee in Philippe Coutinho. Brazilec je v polno meril tudi na začetku drugega polčasa, piko na i visoki zmagi pa je postavil Leon Goretzka.

Dortmundska Borussia je pred svojimi navijači z 1:0 odpravila Freiburg. Pod edini zadetek se je podpisal Jadon Sancho, potem ko je večino dela po akciji na levi strani opravil Thoragan Hazard.

Aktualni prvaki ostajajo na vrhu lestvice z 52 točkami, sledita Leipzig (tekma manj) in Borussia z 48.