Borussia sledi Bayernu, derbi kroga Leverkusenu

Bundesliga 23. Maj 202017:27 > 17:28
Lars Baron, Getty Images

Nogometaši Borussie iz Dortmunda so v 27. krogu Bundesligez 2:0 v gosteh premagali Wolfsburg in s tem nadaljujejo lov za Bayernom. Derbi kroga je tokrat pripadel Bayer Leverkusenu, ki je v gosteh s 3:1 ugnal in prehitel Borussio Mönchengladbach.

Borussia iz Dortmunda je z odliko opravila tudi svojo drugo tekmo v novi eri nogometa. Tokrat so v okviru 27. kroga Bundeslige na gostovanju z 2:0 ugnali ekipo Wolfsburga. Za vodstvo rumenih je v prvem polčasu zadel Raphael Guerreiro. V drugem pa je zmago zadetkom v 78. minuti potrdil Achraf Hakimi. Kljub temu, da je mladi 19-letni Erling Haland odigral celotno tekmo se tokrat presenetljivo ni vpisal med strelce.

Dortmund se je s tekmo več na lestvici približal vodilnemu Bayernu na zgolj točko zaostanka.

Derbi tega kroga pa je bil tokrat odigran v Mönchengladbachu, kjer je domača Borussia gostil Bayer iz Leverkusena. Sicer je bil to tudi obračun sosedov na lestvici, ki zasedata 3. in 4. mesto.

Gostujoči Bayer je bil uspešnejši s 3:1, s tem so skočili tudi na 3. mesto, kjer imajo sedaj 53 točk. Za goste sta bila uspešna Kai Havertz dvakrat in v zaključku še Sven Bender. Edini gol za domače je v 52 minuti zabil Marcus Thuram.

Na preostalih dveh tekmah, ki sta se prav tako pričeli 15:30 je Freiburg doma izgubil proti Bremnu z 1:0. Paderborn in Hoffenheim pa sta se razšla z 1:1.