Lepotica Alabe, napaka vratarja in 20. pokal za Bayern

Bundesliga 4. Jul 202021:35 > 21:36
Getty Images/Alexander Hassenstein

Nogometaši Bayerna so prišli do dvojne krone potem, ko so v finalu nemškega pokala na olimpijskem stadionu v Berlinu s 4:2 (2:0) premagali Bayer Leverkusen.

Bayern je do vodstva prišel v 16. minuti – prosti strel z roba kazenskega prostora je David Alaba praktično brez zaleta poslal v levi zgorni kot.

Osem minut kasneje je ekipa Hansija Flicka podvojila prednost. Po podaji Joshue Kimmicha se je med strelce vpisal Serge Gnabry

Pri Bayerju niso našli načina kako bi ogrozili vrata Manuela Neurja. Vsekakor pa je bila tekma odločena v 59. minuti, ko je s približno 25 metrov streljal Robert Lewandowski pri tem pa je veliko napako storil vratar Lukas Hradecky in pustil, da je žoga končala v mreži.

Štiri minute kasneje je Bayer vendarle prišel do zadetka. Po podaji iz kota s strani Demirbaya je Neuerja premagal Sven Bender. Bavarci niso pustili, da bi lahko pri Bayerju razmišljali o povratku. V 89. minuti je za 4:1 zadetek dosegel Lewandowski, v peti minuti dodatka ob koncu tekme pa je za nekoliko manjšo rezultatsko razliko poskrbel Kai Havertz iz enajstmetrovke.

Bayernu je tako uspelo ubraniti pokalno lovoriko in že dvajsetič osvojil nemški pokal. Letos so tudi tudi že 30. postali nemški prvaki. Aktivni pa so tudi še v ligi prvakov, kjer so dobili prvo tekmo osmine finala proti Chelseaju (3:0).