Kampl z Leipzigom po enajstmetrovkah do pokalne lovorike

Bundesliga 21. Maj 202223:10 > 23:20 0 komentarjev
Kevin Kampl. Foto: guliverimage

Nogometaši Red Bull Leipziga so v finalu nemškega pokala po enajstmetrovkah ugnali Freiburg. Redni del tekme se je končal z rezultatom 1:1, Leipzig pa je že od 57. minute igral z igralcem manj. Kevin Kampl je igral do 69. minute, v podaljšku, ko ni bil več na igrišču, pa je tudi sam prejel rdeči karton.

Obračun so veliko bolje začeli nogometaši Freiburga, ki so povedli v 19. minuti z zadetkom Maximiliana Eggesteina. Slabo se je za Leipzig nadaljevalo tudi v drugem polčasu. V 57. minuti je Marcel Halstenberg prejel direktni rdeči karton, saj je prekinil obetaven protinapad, ko je tekel sam proti vratom Leipziga.

Vseeno so se rdeči biki zbrali in v 76. minuti preko prvega zvezdnika ekipe Christopherja Nkunkuja izenačili.

Tekma se je zavlekla v podaljšek, kjer golov nismo videli. Zato pa je Kevin Kampl, ki je že sedel na klopi, zaradi dolgega jezika moral predčasno “pod prho.” Leipzigu je bila namreč dosojena najstrožja kazen, ki pa jo je VAR razveljavil, s čimer niso bili zadovoljni v taboru rdečih bikov.

Leipzig je bil pri izvajanju enajstmetrovk nezgrešljiv, medtem pa je Freiburg zapravil kar dve (Christian Günter, Ermedin Demirović), pokalne lovorike so se tako veselili Kevin Kampl in sogiralci.