Niko Kovač se vrača v Nemčijo

Bundesliga 19. Maj 202219:37 > 19:39 0 komentarjev
Niko Kovač. FOTO: Guliverimages.

Nekdanji selektor hrvaške nogometne reprezentance Niko Kovač se vrača v Nemčijo, kjer bo prevzel tamkajšnjega prvoligaša Wolfsburg.

Po pisanju Wolfsburger Allgemeine Zeitunga bo Kovač na klopi Wolfsburga nasledil Floriana Kohfelda, ki se je po zaključku nemškega prvenstva sporazumno razšel s klubom. Ta je sezono zaključil na 12. mestu in tako močno zaostal za pričakovanji klubskega vodstva, ki si je želelo uvrstitve v Evropo.

Za nekdanjega zelo uspešnega hrvaškega nogometnega branilca bo to že tretji nemški klub v karieri, saj je pred tem vodil tudi Eintracht iz Frankfurta in Bayern München, skaterim je osvojil domače prvenstvo, pokal in superpokal. Nazadnje je bil dejaven pri Monacu, kjer pa so ga odpustili v začetku letošnjega leta.

Petdesetletnik je bil sicer med letoma 2013 in 2015 tudi selektor hrvaške reprezentance.