V Nemčiji znani najboljši štirje

Bundesliga 16. Maj 202122:48 0 komentarjev
Leipzig je v drugem polčasu prišel do remija. Foto: Guliverimage

Danes sta bili v okviru predzadnjega kroga nemške bundeslige na sporedu dve tekmi. Borrusia Dortmund je z zmago v Mainzu (3:1) dokončno potrdila nastopanje v ligi prvakov prihodnjo sezono, Leipzig in Wolfsburg sta remizirala (2:2).

Rumeno-črni so gostovali v Mainzu in v prvem polčasu nadvladali nasprotnika. V 23. minuti je zadel Portugalec Raphael Guerreiro, v 42. minuti pa je gol dosegel še kapetan Marco Reus. V drugem delu smo prvi gol videli šele v 80. minuti, ko je na 0:3 povišal Julian Brandt. Domači so častni gol dosegli v 91. minuti, ko je z enajstmetrovke zadel Šved Robin Quaison. Borussia je z zmago tudi dokončno potrdila mesto med najboljšo četverico, saj Eintracht Frankfurt na petem mestu zaostaja štiri točke.

Zvečer je z remijem v Leipzigu podobno uspelo še Wolfsburgu. Tudi zeleno-beli imajo pred Frankfurtom štiri točke prednosti, so pa danes zapravili priložnost za skalp rdečih bikov. Wolfsburg je namreč na gostovanju na vzhodu Nemčije po prvem delu vodil z 2:0, potem ko je bil dvakrat natančen Maximilian Philipp (12. in 46. minuta). A moštvo Kevina Kampla, ki je v igro vstopil v 87. minuti, je zaostanek izničilo z goloma Justina Kluiverta v 51. minuti in Marcela Sabitzerja z enajstmetrovke v 78. minuti. Nemška liga, kjer je prvak že v prejšnjem krogu znova postal Bayern, se končuje prihodnji konec tedna.