Burleska na Portugalskem: Belenenses začel le z devetimi

Nogomet 28. Nov 20219:05 2 komentarja
Guliverimage

Na Portugalskem so bili ljubitelji nogometa včeraj priča bizarnim prizorom. Zaradi povečanega števila okuženih z novim koronavirusom pri ekipi Belenenses, je bil omenjeni lizbonski klub proti velikanu Benfici tekmo prisiljen začeti z le devetimi igralci.

Med temi devetimi nogometaši Belenensesa sta bila kar dva igralca vratarja (v polju), že po prvem polčasu pa so jim večkratni portugalski prvaki dodobra napolnili mrežo in povedli s 7:0!

Da se ne bi še naprej sramotili, so pri Belenensesu po treh minutah drugega polčasa “zaigrali” nekaj poškodb, kar je njihove vrste zredčilo na 6 igralcev in sodnik je bil srečanje – po pravilih – prisiljen ustaviti.  in na prvem mestu lestvice prehitela Porto.

Največji rival iz severnega mesta Portugalske ima tekmo manj in lahko z morebitno današnjo zmago proti Vitorii iz Guimaraesa “orle” spet preskoči.