Če se po jutru dan pozna: Lukaku na drugem debiju dominiral

Nogomet 23. Avg 20219:52 > 11:28 0 komentarjev
Romelu Lukaku, foto: Guliverimage.

Romelu Lukaku se je to poletje po sedmih letih vrnil v Chelsea in bi lahko predstavljal še zadnji kamenček v mozaiku ekipe, ki bi v Angliji v boju za naslov ugnala tudi favorizirani Manchester City. Na nedeljskem derbiju je pokazal, da je velika okrepitev Londončanov.

Belgijski napadalec se je prvič v Chelsea preselil, ko je štel komaj 18 let. Po neuspešni prvi epizodi se je po sedmih letih, 324 tekmah in 177 golih vrnil v modri del Londona.

Ob povratku v Chelsea je bil že na prvi tekmi najboljši posameznik moštva, ki je zlahka z 2:0 slavilo na gostovanju pri mestnem tekmecu Arsenalu.

Prvi in s tem tudi zmagoviti gol je po lepi ekipni akciji dosegel prav Lukaku, ki je na svojem drugem debiju v modrem dresu za prvi vpis med strelce potreboval le dobrih 14 minut igre.

Gol Lukakuja za vodstvo Chelseaja

Po tekmi ga je novinar Sky Sports prosil, da opiše svojo predstavo proti topničarjem. Belgijec je bil kratek in jedrnat: “Dominantna. Vsako tekmo si želim biti boljši, dolga pot me še čaka, a to je bila lepa zmaga in dober začetek.”

Dodal novo dimenzijo

Vseh 90 minut je ob živce spravljal zadnjo vrsto Arsenala, predvsem osrednji branilec Pablo Mari bo imel še nekaj časa zaradi njega nočne more. Lukaku je imel največ strelov na tekmi, kar osem, od tega sta dve žogi leteli v okvir gola, v kazenskem prostoru tekmeca je imel tudi enajst dotikov žoge, kar je prav tako največ na dvoboju.

“Kakšen začetek za Lukakuja. Na začetku je imel nekaj težav pri vključevanju v igro, a nato se je odlično integriral. Že zdaj je pokazal svojo vrednost za ekipo. Odlično je sodeloval z Masonom Moutom in Kaiom Havertzom in naši igri dodal novo dimenzijo,” je bil z njegovo predstavo v pogovoru za BBC navdušen tudi trener Thomas Tuchel.

Chelsea je v prvem krogu, takrat še brez Lukakuja, s 3:0 premagal Crystal Palace. Foto: Guliverimage.

Dodal je še nekaj besed o njegovem doprinosu za igro Chelseaja: “Pritisk nasprotnika lahko premagamo tudi z dolgimi žogami. Prav tako lahko nanj odigramo, ko ima branilce na hrbtu, saj je fizično izjemno močan, a s tem tudi ne izgubimo moči v protinapadih, saj rad vteka v prostor. Prav tako gre za pametno in prijazno osebo, brez težav se je vklopil v moštvo.”

Drugi najdražji angleški nakup

Lukaku je v minuli sezoni Inter po enajstih letih suše popeljal do naslova italijanskega prvaka. V London se je preselil za 115 milijonov evrov odškodnine, kar je drugi najdražji prestop v zgodovini angleške lige. Dražji je bil le še Jack Grealish, za katerega je City letos Aston Villi odštel dva milijona več.

Končni izid nedeljskega derbija je sicer še v prvem polčasu postavil Reece James. Oglejte si še vrhunce dvoboja s stadiona Emirates.