Celjani proti Bravu do osme prvenstvene zmage

Nogomet 7. Okt 202319:35 0 komentarjev

Nogometaši Celja so v 12. krogu Prve lige Telemach premagali Bravo z 2:1 (1:1).

Vodilni Celjani so četrtouvrščeni Bravo pričakali kar precej oslabljeni, saj so manjkali kaznovani Žan Karničnik ter poškodovani Mario Kvesić, Matic Vrbanec, Gregor Bajde, Denis Popović in Tamar Svetlin.

Toda kljub temu so Ljubljančanom, pri katerih zaradi poškodb ni bilo Mateja Poplatnika in Nemanje Jakšića, prvi gol zabili že po pol minute, drugega pa v uvodu drugega polčasa za novo zmago. A ob tem so bržčas za dlje časa zaradi poškodbe izgubili svojega prvega strelca Aljošo Matka.

Celjani so že po pol minute vodili na obračunu z Bravom. Nino Kouter je najprej streljal v kazenskem prostoru, Matija Orbanić je žogo odbil, a le do Matka, ki je prišel do svojega šestega zadetka v sezoni.

Šiškarji pa so se kmalu zbrali in se ozrli proti tekmečevim vratom, prišli do nekaj strelov, najnevarnejši je bil v 25. minuti Luka Štor, ko je za malo zgrešil s sedmih, osmih metrov.

Gosti so bili še naprej aktivnejši, vendar bi Celjani v 33. minuti lahko povedli z 2:0, vendar je po samostojnem prodoru in preigravanju na koncu le zunanji del mreže zadel Jegor Prucev.

Tudi v končnici prvega dela so bili dejavnejši izbranci Aleša Arnola, toda tako kot večino strelov po obetavnih akcijah so jim celjski branilci pridno blokirali poskuse.

V 44. minuti pa so se gosti le razveselili zasluženega izenačenja, potem ko je na robu kazenskega prostora preigraval Jakoslav Stanković in nato Matjaža Rozmana matiral s 14 metrov.

V uvodu drugega polčasa so Celjani spet pokazali odločnejšo igro, najprej je Luka Bobičanec zgrešil cilj, v 48. minuti pa je Lan Štravs v kazenskem prostoru z vlečenjem za dres zrušil Matka in tako zakrivil enajstmetrovko. Z bele pike je bil v 50. minuti natančen Bobičanec.

So pa Celjani v 57. minuti ostali brez Matka, ki si je poškodoval stopalo, tako da ga je zamenjal Julien Lamy. Gostitelji so v tem delu igre bolje pazili na Bravove igralce kot v prvem polčasu, tako da slednji niso bili posebej nevarni.

So bili pa spet Celjani v 85. minuti, ko je z glavo streljal Edmilson, Orbanić pa se je izkazal z obrambo.

Celje bo v 13. krogu 21. oktobra gostovalo v Rogaški Slatini, Bravo pa bo dan pozneje gostil Maribor.

Celje – Bravo 2:1 (1:1)

* Stadion Z’dežele, sodniki: Novarlić, Klančnik, Benc.
* Strelci: 1:0 Matko (1.), 1:1 Stanković (44.), 2:1 Bobičanec (50./11 m).
* Celje: Rozman, Milić (od 74. Ajhmajer), Nemanič, Vuklišević, Zec, Zabukovnik, Kouter, Bobičanec (od 83. Dulca), Prucev (od 73. Bizjak), Matko (od 59. Lamy), Edmilson.
* Bravo: Orbanić, Gurlica, Štravs (od 62. Kerin), Kavčič, Španring, Trdin (od 81. Puconja), Selan (od 72. Maher), Stanković, Ivanšek, Pečar, Štor.
* Rumeni kartoni: Štravs, Gurlica, Maher, Štor.

KONEC TEKME!

85. minuta: Po podaji s kota je z glavo poskusil Edmilson, a mu je zadetek z lepo obrambo preprečil Orbanić.

57. minuta: Po akciji Celja je v zadnji loži zapeklo strelca prvega zadetka Aljoše Matka, ki tekme ni mogel več nadaljevati.

50. minuta: GOOOL! 2:1 za Celje! Lan Štravs je v svojem kazenskem prostoru za dres povlekel Matka, glavni sodnik pa je pokazal na najstrožjo kazen. Zanesljivo jo je izvedel Bobičanec.

47. minuta: Matko je podal do Luke Bobičanca, ki je streljal z roba 16-metrskega prostora, a meril prek ljubljanskih vrat.

KONEC PRVEGA POLČASA!

44. minuta: GOOOL! 1:1! Bravo prihaja do izenačenja v zaključku prvega dela. Pod zadetek se je podpisal Jakoslav Stanković, ki je prodrl v kazenski prostor in s strelom s približno 14 metrov presenetil nemočnega Rozmana.

35. minuta: Bravo še naprej igra zelo napadalno. Tokrat je streljal Stanković, vendar Rozmana ni uspel premagati.

33. minuta: Prucev se je poigral z branilci Brava, prodrl v kazenski prostor gostov in sprožil, a zatresel le zunanji del mreže.

32. minuta: Pri Celjanih je preigraval Luka Bobičanec, ki se je odločil tudi za strel, a je bil Orbanić znova zanesljiv.

25. minuta: Nova priložnost za Bravo. Po podaji Jakoslava Stankovića je z oddaljenosti le nekaj metrov streljal Luka Štor in za las zgrešil celjski okvir vrat.

24. minuta: Z leve strani je v kazenskem prostoru Celja sprožil Martin Pečar,vendar je Matjaž Rozman strel ubranil.

15. minuta: Jegor Prucev je sprožil z roba kazenskega prostora, a njegov strel po sredini vrat Orbaniću ni povzročal preglavic.

10. minuta: Po prejetem zadetku so nogometaši Brava prevzeli pobudo in si priigrali tudi nekaj priložnosti, ki pa niso bile pretirano nevarne za vrata domačih.

1. minuta: GOOOL! 1:0 za Celjane, ki so zadeli po slabij 40 sekundah tekme. Po strelu Nina Koutra je posredoval Matija Orbanić in žogo odbil, a le do Aljoše Matka, ki mu iz neposredne bližine ni bilo težko zatresti mreže.