PLT: Zmagovita vrnitev Šimundže, razigrani Maribor ugnal Muro (VIDEO)

Nogomet 7. Okt 202321:00 > 22:30 0 komentarjev
NK Maribor
Če so nekateri klubi v Sloveniji v želji po preživetju 'nasedli' vsem vrstam investitorjev, si tega Maribor enostavno ne more privoščiti. Foto: Jure Banfi

V najbolj vročem in težko pričakovanem obračunu 12. kroga Prve Lige Telemach je Maribor po menjavi trenerja s 3:1 ugnal Muro. Damirja Krznarja je zamenjal stari znanec Ante Šimundža, ki je na svoji 100. tekmi na klopi Maribora vijolične spet vrnil na zmagovite tirnice. Na prvi sobotni tekmi so Celjani z 2:1 premagali Bravo.

Maribor je Muro pričakal z novim trenerjem, strategom, ki je v prejšnjih letih skrbel tudi za največje uspehe črno-belih. Ante Šimundža ni veliko posegal v ekipo, namesto kaznovanega Marka Božića je začel El Hilel Soudani, namesto Marina Laušića pa Andraž Žinič.

V kadru je bil spet tudi Josip Iličić, ki ga je prejšnji strateg Damir krznar postavil “na hladno”, ter je igral od 65. minute. Takrat je Maribor že vodil s končnih 3:1 in tako popravil vtis z zadnjih tekem, saj je pred tem imel štiri poraze na petih obračunih. Zdaj je četrti na lestvici, Mura pa šesta.

Marcel Lorber v drugem polčasu zapečatil usodo Mure:

Bravo namučil Celjane, a vseeno klonil

Celjani nadaljujejo z uspešnimi predstavami v slovenskem prvenstvu. V 12. krogu so vpisali še osmo zmago, potem ko so bili doma boljši od Brava. Grofi so mrežo Ljubljančanov načeli že v prvi minuti, ko je zadel Aljoša Matko, nato pa močno padli v igri in gostom dovolili, da so prek Jakoslava Stankovića izenačili v 44. minuti.

Za odtenek boljšo predstavo je vodilna ekipa lige prikazala v drugem delu, svojo premoč pa kronala v 50. minuti, ko je najstrožjo kazen za končnih 2:1 uspešno izvedel Luka Bobičanec. Zmago Celja je nekoliko pokvarila poškodba njihovega prvega strelca Matka, ki je igrišče zapustil v 59. minuti.

Srečanje je odločila enajstmetrovka:

#related-news_0

Naključje je poskrbelo, da bo prvo tekmo odvodil prav proti Muri, s katero je pred odhodom v tujino spisal sijajno zgodbo. Tudi zato bo še toliko bolj zanimivo videti, kako se bo proti svojemu bivšemu klubu odrezal v Ljudskem vrtu. Sobočani pod vodstvom Srba Vladimirja Verzemovića sicer igrajo vse bolje, četudi so v preteklem krogu izgubili proti Celju.

Dvoboj z dna lestvice v mestu ob Kamniški Bistrici

Po porazu proti Olimpiji in šokantnih dogodkih na tribunah stadiona v Rogaški Slatini v minulem krogu se zdi, da se strasti v vrstah letošnjega novinca še vedno niso umirile. Zadnjeuvrščeni Slatinčani se počutijo močno opeharjeni in so prepričani, da bi morali imeti na računu precej več kot le osem točk. Toliko so jih doslej zbrale tudi Domžale, ki so njihov naslednji nasprotnik. Trenerju Dušanu Kosiću gori pod nogami, saj je od prihoda v klub vpisal le eno zmago in remi ter kar šest porazov.

Za Ljubljančane prvenstvo glavna prioriteta

Pri Olimpiji so morali hitro odmisliti poraz v konferenčni ligi proti Slovanu iz Bratislave in se osredotočiti na prvenstvo. Kljub evropskim nastopom trener zmajev Joao Henriques ves čas poudarja, da je njihova prioriteta prav slovenska liga in ubranitev naslova prvaka. Zaenkrat še vedno dihajo za ovratnik Celjanov, čeprav s predstavami na igrišču ne navdušujejo. V zadnjem krogu so se pošteno namučili proti Rogaški, bo proti Radomljam, ki so doslej zbrale enako število točk kot Slatinčani, drugače?

Je Koprčane lekcija proti Radomljanom izučila?

Da v slovenski ligi ni lahkih tekem, je že skoraj ponarodela poved. V njeno točnost smo se lahko v minulem krogu znova prepričali na tekmi med Radomljami in ambicioznim Koprom, ki se je končala s presenetljivo delitvijo točk. Zanimivo bo videti, ali bodo nogometaši z Obale napako ponovili tudi proti sedmo uvrščenemu Aluminiju, ali so se iz zadnje lekcije nekaj naučili.