Cesar se je ugriznil v jezik, zdaj čaka okrepitve

Nogomet 19. Maj 202512:30 10 komentarjev
Boštjan Cesar
Foto: Aleš FEvžer

Nogometaši Maribora so na koprski Bonifiki ostali brez želene zmage, a so po remiju z 1:1 vseeno dosegli cilj in potrdili 2. mesto v Prvi ligi Telemach. Trener Boštjan Cesar je po tekmi predstavil tudi svoj pogled na to, zakaj vijolice v tej sezoni niso osvojile državnega naslova.

Mariborske sezone je konec. Čeprav vijolice čaka še zadnja tekma proti Nafti, je epilog tega tekmovalnega obdobja za štajerski ponos jasen.

Klub iz Ljudskega vrta je v prvi sezoni turške ere osvojil 2. mesto v Prvi ligi Telemach, v pokalnem tekmovanju je izpadel v četrtfinalu, v Evropi pa v ‘play-offu’ konferenčne lige. Časa za analize in ocene bo še dovolj, kar se tiče prvenstva, so Mariborčani drugo mesto potrdili z včerajšnjim remijem v Kopru (1:1), ko so od 18. minute tekme igrali brez izključenega Hilala Soudanija.

“Zelo zadovoljen sem s fanti, po petnajstih minutah smo imeli igralca manj, ampak smo se enakovredno kosali s Koprom. Zasluženo smo osvojili točko, če pa bi igrali enajst na enajst sem prepričan, da bi tekmo dobili,” je dvoboj ocenil vodja mariborske stroke Boštjan Cesar.

Ugriznil se je v jezik

Izključitev Soudanija, ki jo bomo seveda s pomočjo Damirja Skomine pokomentirali tudi v današnji oddaji Pod prečko, je nedvomno preobrnila potek srečanja. Z vidika Maribora je bilo ključno to, da moštvo po tem dogodku ni razpadlo, vijolice so vse do konca tekme ohranile aktiven rezultat in naposled osvojile točko.

“Nisem si še ogledal posnetka in ne bi preveč komentiral. Najbrž je VAR ocenil, da je to rdeči karton. Mene so zmotile še nekatere druge stvari, a se bom raje ugriznil v jezik in ne bom komentiral,” je na novinarski konferenci po tekmi dejal trener Maribora.

Kmalu pričakuje okrepitve

S koncem sezone torej prihaja tudi čas za ocene in analize. V kontekstu tega pa je verjetno še bolj pomemben pogled naprej. Odgovor na vprašanje, kakšen bo Maribor v novi sezoni, namreč v tem trenutku (preveč) visi v zraku.

“Kar se tiče sezone, je bilo nekaj zelo dobrih tekem, proti dobrim nasprotnikom, kakršna je Olimpija. Sem pa že rekel, da velike tekme se igrajo za prestiž, za navijače, na majhnih tekmah pa se osvaja prvenstva in tu smo zapravili naslov. Na teh tekmah sem dobil občutek, da nismo dovolj borbena ekipa, potem pa pridejo velike tekme in fantje pokažejo drugačen obraz. Moja želja je, da večina novih okrepitev pride na prvi dan priprav, pisarne delajo s polno paro in mislim, da bo kmalu prišel tudi kakšen nov igralec,” je prepričan Cesar.

Boštjan Cesar po tekmi za Sportklub

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Sodeluj v razpravi ali preberi komentarje