Chelsea do pomembnih točk v boju za Ligo prvakov

Nogomet 1. Maj 202120:33 > 22:56 0 komentarjev

Chelsea je na londonskem obračunu premagal Fulham z 2:0 in tako prišel do pomembnih točk v boju za uvrstitev v Ligo prvakov v naslednji sezoni.

Oba zadetka za modre iz Londona je dosegel Nemec Kai Havertz, ki se počasi prebuja po dragem prestopu v Chelsea. Ta je na tekmi prevladoval, svoje priložnosti pa si je pripravil tudi Fulham. Kočarji so imeli na tekmi celo več strelov, zanimiv pa je predvsem podatek o številu izvedenih kotov. Chelsea je izvajal le enega, Fulham pa 8.

Chelsea tako sedaj lažje diha v boju za Ligo prvakov. Pred petouvrščenim West Hamom ima 6 točk prednosti (a tekmo več). Fulham štiri tekme pred koncem še vedno zaseda 18. mesto, ki vodi nazaj v drugo angleško ligo. Za 17. mestom, ki ga drži Newcastle, zaostaja 9 točk.

Zvečer je bil odigran še obračun med Evertonom in Aston Villo na stadionu Goodison Park. Boljša je bila Aston Villa z 2:1. Že v 13. minuti so nogometaši iz Birminghama povedli po zadetku Ollija Watkinsa, za Everton je v 19. minuti izenačil Dominic Calwert-Lewin. Za veselje Aston Ville pa je v 80. minuti poskrbel Anwar El Ghazi. Everton tako nadaljuje s slabšo formo. Zaseda 8. mesto, Aston Villa je sedaj le mesto za njim, razlika znaša 4 točke.