Meščani po zmagi pogledujejo proti Old Traffordu

Nogomet 1. Maj 202115:32 > 15:47 0 komentarjev
Manchester City Neymar
JBAutissier/Panoramic

Manchester City se je po gostujoči zmagi proti Crystal Palaceu (2:0) v 34. prvenstvenem krogu močno približal osvojitvi sedmega naslova angleškega nogometnega prvaka.

Nogometaši Manchester Cityja so vpisali še 25. prvenstveno zmago v letošnji sezoni. Dosegli so jo na gostovanju pri Crystal Palaceu, od katerega so bili boljši z 2:0 (0:0). Nove tri točke sta meščanom zagotovila povratnik po poškodbi Sergio Agüero, ki je mrežo zatresel v 57. minutni, in Ferran Torres, ki je končni izid postavil 83 sekund pozneje.

Igralci trenerja Pepa Guardiole so z uspehom napravili velik korak k osvojitvi sedmega naslova angleškega prvaka. Ta je lahko njihov že jutri, a le v primeru, če Manchester United na Old Traffordu izgubi derbi z Liverpoolom. “Končno sem lahko znova zaigral. Sem neizmerno vesel. Dolgo časa je preteklo, odkar sem igral vseh 90 minut. Sedaj čakamo na jutrišnjo tekmo. Seveda bi bilo bolje, da zmaga Liverpool,” je po tekmi povedal Sergio Agüero.