Copa: Gabi Jesus izključen, Brazilci vseeno napredovali

Nogomet 3. Jul 20216:46 > 6:47 0 komentarjev
Guliver Image

Na južnoameriškem nogometnem prvenstvu sta znana prva polfinalista. To sta postali reprezentanci Brazilije in Peruja, ki se bosta pojutrišnjem med seboj pomerili za vstopnico v finalu.

Domača ekipa se je močno namučila s Čilom, “Seleção” je odpor gostujoče neuspešno lomil celoten prvi polčas, po odmoru je na zelenico namesto Firmina vstopil napadalec Lyona Lucas Paquetá ter zadel že po vsega nekaj sekundah.

Veselje domačih se je dokaj hitro spremenilo v slabo voljo, saj je le dve minuti kasneje Gabriel Jesus zaradi nepazljivosti (vezista Čila je s kung fu brco zadel v glavo) prejel neposreden rdeč karton.

Čilencem je sodnik v 62. minuti s pomočjo VAR-a razveljavil gol, ki ga je dosegel Eduardo Vargas, tako da je Brazilija s težavo vendarle napredovala.

V polfinalu jih čaka selekcija Peruja, ki je v dramatičnem srečanju po enajstmetrovkah s 4:3 izločila Paragvaj.

Rdeče-beli so ob polčasu vodili z 2:1, deset minut pred iztekom rednega dela povedli s 3:2, ko je zadel Yoshimar Yotun, tekmo pa je v podaljške z golom v 90. minuti spravil Gabriel Avalos.

Redni del sta obe ekipi zaključili le s po desetimi igralci v polju, saj je ob koncu prvega polčasa drugi rumeni karton dobil Gustavo Gomez, v 85. minuti pa je enaka usoda doletela še Perujskega krilnega napadalca Andreja Carilla.

Streljanje enajstmetrovk je odločila šesta serija, ko so Paragvajci “penal” zastreljali, napredovanje je Peruju zagotovil branilec Saint-Etienna, Miguel Trauco.

Peru in Brazilija bosta tako ponovila finale Cope Americe izpred dveh let, ko so takrat nogometaši z dežele sambe v Riu slavili s 3:1.