Copa znova v rokah Lionela Messija in Argentine

Nogomet 15. Jul 20247:30 0 komentarjev
Argentina, copa

Nogometaši Argentine so v finalu pokala Amerike v Miamiju po podaljšku premagali Kolumbijo z 1:0. Za aktualne svetovne prvake je to še tretja zaporedna lovorika na velikih tekmovanjih.

Junak finalnega obračuna je bil Lautaro Martinez, ki je mrežo Kolumbije zatresel v 112. minuti. Tekma se je sicer po incidentih pred stadionom začela z več kot uro in dvajset minutami zamude. Do zapletov je prišlo, ker si je tekmo želelo ogledati veliko število ljudi, ki ni imelo vstopnic.

Kar se same tekme tiče, je imela v prvem polčasu pobudo Kolumbija, ki si je priigrala lepše priložnosti, v drugem pa so bolje igrali Argentinci. Kljub temu je bil izid po rednem delu 0:0, Argentina pa je za nameček ostala tudi brez svojega glavnega zvezdnika Lionela Messija, ki se je po teku na sredini igrišča ulegel in se prijel za gleženj.

Sedemintridesetletni osemkratni dobitnik zlate žoge je z igrišča odšepal v 66. minuti, ob glasnih aplavzih s tribun. Ko je bil na klopi, ni mogel zadržati solz. Kljub temu je na koncu točil solze sreče, saj se je njegova reprezentanca razveselila že rekordnega 16. naslova celinskega prvaka. S tem je prehitela Urugvaj, ki je na tokratnem turnirju zasedel tretje mesto.

Lionel messi

Za reprezentanco selektorja Lionela Scalonija je to že tretja zaporedna lovorika na velikih tekmovanjih. Saj so »copo« osvojili tudi leta 2021, leto pozneje pa se v Katarju razveselili tretjega naslova svetovnega prvaka.

“Resnica je, da nam je bilo to usojeno. O trem se sanjal. Sanjal sem, da bomo prišli v finale in da se bom upokojil na takšen način,” je po tekmi dejal argentinski reprezentant Angel di Maria, ki je tako potrdil, da zaključuje z igranjem za svojo državo. “Na to ekipo me vežejo čudovita čustva in teh generaciji nogometašev sem neizmerno hvaležen, da se poslavljam z naslovom,” je še pristavil.

“Poraz boli. Boli, ker smo se tako zelo borili. Odhajamo z občutkom, da smo si zaslužili zmago. To smo želeli podariti naši državi, ki si jo zasluži. Na koncu smo ostali praznih rok, a moramo iti dalje,” pa je po tekmi povedal branilec Kolumbije Davinson Sanchez.