Dobovec s preobratom poravnal izid finala, po koncu se je zaiskrilo (VIDEO)

Nogomet 17. Maj 202422:47 0 komentarjev

Dobovec je v finalu prve slovenske futsal lige slavil na Vrhniki s 3:2 in izid v zmagah poravnal na 1:1. Še nekaj minut pred koncem so domači vodili z 2:1, a so gostje izenačili z dodatnim igralcem v polju. Tik pred koncem pa gol za zmago dosegli po lepi kombinaciji s prostega strela. Tretja tekma bo 23. maja na Dobovcu.

Gostje so v zaključku tvegali vse in bili nagrajeni. Z igralcem vratarjem v polju, v tej vlogi je bil Niko Cesarec, je naprej Brazilec Martinez v 38. minuti poravnal na 2:2, minuto za tem pa je Klemen Duščak hladnokrvno zabil za 2:3. Domačini so skušali odgovoriti še z igralcem vratarjem, a je za nov preobrat zmanjkalo časa.

To je bila prva zmaga Dobovca proti Siliku v tej sezoni. Če štejemo še od lanske sezone, so nanjo čakali kar 357 dni. Pred tokratnim uspehom je Dobovec Siliko zadnjič ugnal lani na tretji tekmi finala 1. SFL.

Ob koncu dvoboja se je na igrišču tudi zaiskrilo. Na parket je pritekel nekdo od navijačev, a se je k sreči razpletlo brez večjega incidenta.