Pokal Union: Gladka zmaga Kopra, Tabor slavil po podaljšku

Nogomet 10. Nov 202221:54 > 21:58 0 komentarjev

Slovenske nogometne zelenice tudi med tednom niso samevale, tokrat je bila na sporedu šestnajstina finala pokala. Celjani so na derbiju premagali Muro (2:1), Olimpiji je pričakovano s 4:1 odpravila Ljutomer. Maribor je ob gostovanju Krke v Ljudskem vrtu po polovici tekme senzacionalno zaostajal z 0:1, a v nadaljevanju hitro izenačil, po veliki napaki gostov pa prišel do preobrata in na koncu slavil s 3:1. Tabor Sežana je šele po podaljšku Šenčur, brez težav pa sta zmagi vpisali ekipi Rudarja in Kopra.

Če so klubi do sedaj igrali znotraj meja matične Medobčinske nogometne zveze, tekmovanje sedaj prehaja pod okrilje Nogometne zveze Slovenije. V derbiju tega kroga sta se pomerila Celje in Mura. Celjani so po zadetkih Popovića in Bizjaka že imeli dva zadetka prednosti, a je črno-bele v igro vrnil Daku. Izid se do konca tekme ni več spremenil, čeprav je imel globoko v sodniškem dodatku ob prihodu v napad zadnjo besedo vratar Prekmurcev Klemen Mihelak, a je njegov strel ubranil Matjaž Rozman.

Priložnost Mure za izenačenje

Maribor preprečil senzacijo

Maribor se v Ljudskem vrtu meri s Krko. Pritisk vijoličastih, ki napadajo od prve minute, se v prvem polčasu ni odražal na rezultatu. Ravno nasprotno, Krka je od 24. minute vodila z 1:0, ko je v polno meril Domen Žur. V domači zasedbi kot po tekočem traku priložnosti zapravljajo predvsem Žan Vipotnik, Ishaq Rafiu in Jan Repas. So pa vijolice takoj na začetku drugega polčasa izid izenačile, zadel je Marko Božić.

Zadetek Krke za senzacionalno vodstvo v Ljudskem vrtu

Približno pol ure pred koncem je trener Damir Krznar s klopi v igro poslal tudi Josipa Iličića, ki je znova hitro pokazal, da je nogometna kvaliteta v primerjavi s konkurenti na slovenskih zelenicah vsekakor na njegovi strani. A vijolic tokrat ni odrešil povratnik v mariborski dres, ampak prerojeni Marko Tolić, ki je v 75. minuti zadel za 2:1. Trenutek tekme je prišel v 79. minuti. Krasno podajo v prostor je poslal Iličić, čudovit zadetek pa je dosegel Žan Vipotnik. Črno luč na zmago aktualnih državnih prvakov meče poškodba Josipa Iličića v zaključku tekme.

Krasen zadetek Žana Vipotnika

Olimpija gladko v četrti krog

Največji tekmec vijolic Olimpija je zanesljivo opravila svojo nalogo. Zmaji so v Stožicah s 4:1 premagali Ljutomer, za zmaje so zadeli Nemanja Gavrić, Samu Pedro Aldair in Mustafa Nukić. Po vodstvu zeleno-belih z 2:0 se je sicer gostujoča ekipa približala z zadetkom Primoža Paniča, a je vodilna ekipa Prve lige Telemach v nadaljevanju znala tekmo mirno pripeljati do konca.

Domžale in Bravo sta zanesljivo ugnala nižjeligaša. Nogometaši sežanskega Tabora in Kopra bodo na igrišče stopili v četrtek, ko si bodo napredovanje poskušali zagotoviti proti Šenčurju oziroma Cirkulanah.