Drzen načrt neuničljivega Ronalda (VIDEO)

Liga narodov 9. Sep 202410:22 0 komentarjev

Za mnoge najboljši nogometaš vse časov Cristiano Ronaldo je po 900. zadetku proti Hrvaški zabil tudi za zmago Portugalske proti Škotski (2:1) in dokazal, da kljub svojim zrelim letom (39) še zdaleč ni rekel zadnje.

Cristiano Ronaldo je za razliko od tekme s Hrvaško proti Škotski začel na klopi, v igro pa je vstopil na začetku drugega polčasa, ko so Škoti po zadetku Scotta McTominaya celo vodili z 1:0, a Portugalci na koncu niso dopustili presenečenja in prišli do popolnega preobrata.

Za izenačenje na 1:1 je zadel slavljenec Bruno Fernandes, za zmago Portugalske pa je v 88. minuti zadel Ronaldo, ki je prišel še do 901. zadetka v svoji karieri.

Po besedah Fernandesa se Ronaldo tukaj ne misli ustaviti. “Vpliv Ronalda na ekipo je vedno enak. Ne glede na to, če tekmo začne ali ne. Vsi, ki so prišli na igrišče, so naredili razliko. Cristiano je zabil, danes je že pri 901. zadetku in je že na poti proti 1000, kar je nekaj, kar si želi,” je po zmagi Portugalske dejal kapetan Manchester Uniteda.

Zadetki tekme med Portugalsko – Škotsko:

V tem tempu bi mu lahko uspelo

Ronaldo ima že 39 let, a četudi je tisočica za zdaj še zelo oddaljena, vprašanje, ali je pametno staviti proti neponovljivemu Portugalcu. Glede na to, da za zdaj Portugalec niti pomisli ne o pokoju, bi se lahko to tudi dejansko zgodilo.

Na roko mu gre tudi igranje v Savdski Arabiji, kjer je le v pretekli sezoni dosegel 35 zadetkov. Skupaj v vseh tekmovanjih, če štejemo še igranje za Portugalsko, kar 50 zadetkov.

Če bi nadaljeval v tem tempu, se 1000 zadetkov niti ne zdi tako malo verjeten dosežek.