Dva gola Lewe za zmago na derbiju

Bundesliga 19. Dec 202020:56 0 komentarjev
Robert Lewandowski

Nogometaši Bayerna iz Münchna so na derbiju prvouvrščenih ekip Bundeslige z 2:1 premagali Bayer Leverkusen. Oba gola je dosegel Robert Lewandowski.

Bayer Leverkusen in Bayern München sta se pomerila na BayAreni v Leverkusnu, v igri pa je bilo prvo mesto na lestvici Bundeslige.

Domača ekipa je prišla v vodstvo v 14. minuti, ko je Patrik Schick dosegel fantastičen zadetek z volejem. Vratar Neuer je bil povsem brez možnosti.

Robert Lewandowski je svojo izjemno strelsko formo nadaljeval v 43. minuti, ko je izkoristil čudovito podajo Thomasa Müllerja in z glavo matiral Hradeckyja.

Gostje so imeli v drugem polčasu več priložnosti za vodilni zadetek, vendar sta bila Gnabry in Musiala neuspešna. Gnabryju je v 67. minuti poskus s krasno parado ubranil Hradecky, Musiala pa je v 79. minuti zadel vratnico.

LEWANDOWSKI ZA ZMAGO

Evropski prvaki so do zmage prišli v sodnikovem dodatku. Joshua Kimmich je našel Lewandowskega, ta je ustrelil, žoga pa se je odbila mimo nemočnega Hradeckyja za 2:1 za Bayern.

Lewandowski je na 12 tekmah dosegel že 17 golov.

Bayer je izgubil prvič v tej sezoni in v Bundesligi zdaj ni več neporaženih ekip.

Troboj za prvo mesto pa bo očitno še zelo napet. Bayern ima na vrhu 30 točk, Bayer in Red Bull Leipzig (danes je igral 0:0 proti Kölnu) pa sta jih zbrala po 28.