Elsner še naprej navdušuje, leto je začel s pomembno zmago

Nogomet 11. Jan 202312:28 0 komentarjev
Luki Elsnerju gre v Franciji še naprej odlično. FOTO: Guliverimages.

Luka Elsner je z novim letom začel na najlepši možen način. Le Havre je z 1:0 premagal konkurenta za vrh lestvice v francoski drugi ligi Sochaux. Klub slovenskega trenerja je nepremagan že 16 tekem in je na dobri poti, da se prebije med prvoligaše.

Le Havre je pred nekaj več kot 12 tisoč gledalci na domačem stadionu z avtogolom Skellyja Alvera v 76. minuti prišel do nove zmage, tudi tokrat je zmagal z 1:0, kar je bila že četrta zmaga Le Havra v nizu s tem rezultatom.

Le Havre je prišel do pomembne zmage, Sochaux je namreč tretji na prvenstveni razpredelnici. Le Havre ima zdaj pred tretjim mestom devet točk prednosti, kar je zelo pomembno. Prvi dve mesti ob koncu sezone namreč prinašata uvrstitev v prvo ligo.

Luka Elsner v prvenstvu poraza ne pozna že 16 tekem, edini prvenstveni poraz je doživel v začetku avgusta, ko ga je premagal Valenciennes.

Francoski drugoligaši so odigrali 18 tekem, do konca jih je še 20.