Remi, ki je bolj osrečil Švicarje (VIDEO)

Euro2024 19. Jun 202422:57 0 komentarjev

Na drugi tekmi drugega kroga skupine A sta se Švica in Škotska razšli brez zmagovalca (1:1). Ta rezultat je bolj osrečil prvo, ki je skupno pri štirih točkah, za Škote je to po polomu proti Nemčiji prva.

Škoti so povedli v 13. minuti, ko je Scott McTominay znotraj kazenskega prostora sprožil proti golu in v nogo zadel Fabiana Schära, zaradi česar je bil Yann Sommer nemočen. Odgovor Švicarjev je sledil hitro, v 26. minuti je po izgubljeni žogi tekmecev ‘s prve’ z roba kazenskega prostora fantastično merili Xherdan Shaqiri in poskrbel za izenačenje.

V nadaljevanju se je ritem malce umiril, Škoti pa so zadeli vratnico. A ostalo je pri 1:1, s čimer so Švicarji praktično že v osmini finala, Škotska pa lahko še vedno upa na preboj v osmino finala.

Celoten spored evropskega prvenstva si lahko ogledate tukaj.