Ancelotti že danes ve, kako se bo lotil Liverpoola

Evropa 19. Maj 202216:01 0 komentarjev
Carlo Ancelotti mirno odšteva do finala lige prvakov. FOTO: Guliverimages.

"Enajsterico za finale lige prvakov že imam v glavi," deset dni pred velikim finalom nogometne lige prvakov proti Liverpoolu pravi trener Real Madrida Carlo Ancelotti.

“Nobenih dvomov nimam več, kdo bo v Parizu igral od prve minute. Enajsterico za finale že imam v glavi,” je na novinarski konferenci pred petkovo tekmo proti Betisu v španskem prvenstvu, v katerem si je Real naslov zagotovil že pred časom, povedal Carlo Ancelotti.

“Moja edina dilema je le, kdo bo odigral pomembnejšo vlogo. Tisti, ki bodo igrali od prve minute, ali rezervisti, ki bodo na igrišče prišli pozneje,” je še povedal 62-letni Italijan, ki bo v sobotnem finalu v Parizu lovil svoj četrti evropski naslov. Dva je osvojil z Milanom in enega z Realom, ko mu je leta 2014 prinesel težko pričakovani deseti evropski naslov. Medtem jih je Real osvojil še tri.

Real mirno odšteva do finala, Liverpool na treh frontah

Medtem ko je Real že od polfinalne zmage nad Manchester Cityjem pred dvema tednoma z mislimi zgolj pri finalu lige prvakov, za njegovega tekmeca v Parizu velja povsem nasprotno. Liverpool se v Angliji poteguje za naslov, ta teden pa je odigral tudi finale pokala FA, v katerem se je pomeril s Chelseajem in ga premagal.

“Res je, da smo v malo drugačnem položaju kot naš nasprotnik, a tudi mi na vsaki tekmi dajemo vse od sebe in skušamo zmagovati,” je odgovoril Ancelotti, ki je od polfinala z Manchester Cityjem v prvenstvu odigral tri tekme. Z 0:1 je izgubil madridski derbi proti Atleticu našega Jana Oblaka, potem s 6:0 razbil Levante in nazadnje z 1:1 remiziral v gosteh pri Cadizu.