Fiorentina pet pred polnočjo v finale, West Ham zanesljiv

Evropa 18. Maj 202323:45 > 23:46 0 komentarjev

Znana sta tudi finalista evropske konferenčne lige. V velikem finalu se bosta pomerila West Ham, ki je tudi na povratnem srečanju zmagal in se zanesljivo uvrstil v finale. Veliko več drama je bilo v Baslu, kjer je Fiorentina v 129. minuti srečanja prišla do zmagovitega zadetka.

Oba angleško-nizozemska polfinalna dvoboja sta se končala z zmago otoške ekipe. Na domačem olimpijskem stadionu je slavila z 2:1, na današnji tekmi v deželi tulipanov z 1:0. Edini gol je v izdihljajih tekme, v četrti minuti sodnikovega podaljška, dosegel Španec Pablo Fornals.

Basel je pred tednom dni v toskanski prestolnici zmagal z 2:1, Fiorentina pa je z enakim izidom danes slavila v Švici. Za italijansko ekipo je v rednem delu oba gola dosegel Argentinec Nicolas Gonzalez v 35. in 72., za švicarsko pa Zeki Amdouni v 55. minuti.

Odločitev o zmagovalcu je padla šele v 30-minutnem podaljšku, junak dvoboja pa je bil Čeh Antonin Barak, ki je zadel v deveti minuti sodnikovega podaljška.

Londonska ekipa bo čez tri tedne v češki prestolnici naskakovala tretjo evropsko lovoriko. Pred tem je leta 1965 osvojila nekdanji pokal pokalnih zmagovalcev, leta 1999 nekdanji pokal intertoto. Ekipa iz Firenc lovi drugo lovoriko, v sezoni 1960/61 bila najboljša v nekdanjem pokalu pokalnih zmagovalcev.