Slovenca blestela pri visoki zmagi Sturma, Žugelj remiziral v Amsterdamu (VIDEO)

Evropa 15. Feb 202423:05 > 23:36 0 komentarjev

Nogometaši Sturma so v Gradcu dobro začeli izločilne boje v konferenčni ligi. Avstrijci so na prvi tekmi 1/16 finala premagali Slovan Bratislavo s 4:1. Enega od golov je prispeval Jon Gorenc Stanković, Tomi Horvat pa je prispeval dve podaji za Sturm. Oba sta igrala celo tekmo. Nino Žugelj je z Bodo/Glimtom remiziral v gosteh pri Ajaxu v Amsterdamu.

Tomi Horvat se je izkazal s podajo za vodilni gol Sturma v peti minuti, drugo asistenco pa pristavil v sodnikovem dodatku, ko so Avstrijci postavili končni izid 4:1. Drugi slovenski reprezentant v vrstah Gradčanov, Jon Gorenc Stanković, se je izkazal z golom za vodstvo Sturma z 2:1 v 27. minuti. Pri gostih, ki so se v skupinskem delu merili z Olimpijo, je vso tekmo, tako kot njegova rojaka pri domačih, odigral občasni slovenski reprezentant Kenan Bajrić.

Blaž Kramer je igral od 66. minute pri porazu varšavske Legie z 2:3 na Norveškem pri Moldeju.

Bodö/Glimt Nina Žuglja, ta je igral od 74. minute, je bil na Nizozemskem na pragu velikega presenečenja in zmage proti Ajaxu, a je ta izvlekel 2:2.

Zmagovalci se bodo prebili v osmino finala, kjer so že zmagovalci skupin konferenčne lige: Lille, Maccabi Tel Aviv, Viktoria Plzen, Brugge, Aston Villa, Fiorentina, Paok in Fenerbahče Mihe Zajca.

Konferenčna liga, 1/16 finala (prve tekme):

Četrtek, 15. februar:
Molde – Legia Varšava 3:2 (3:0)
Blaž Kramer je za Legio igral od 66. minute.

Olympiakos – Ferencvaroš 1:0 (0:0)

Sturm Gradec – Slovan Bratislava  4:1 (2:1)
Jon Gorenc Stanković je za Sturm igral vso tekmo in se izkazal z golom, Tomi Horvat pa z dvema asistencama.

Union St. Gilloise – Eintracht Frankfurt 2:2 (1:2)

Ajax Amsterdam – Bodö/Glimt 2:2 (0:1)
Nino Žugelj je za Bodo/Glimt igral od 74. minute.

Betis – Dinamo Zagreb 0:1 (0:0)

Maccabi Haifa – Gent 1:0 (0:0)

Servette – Ludogorec 0:0