Partizan zmagal v Pragi, Leicester ni dopustil presenečenja

Evropa 17. Feb 202222:58 > 18. Feb 2022 1:36 0 komentarjev

Začenjajo se izločilni boji tudi v novoustanovljeni evropski konferenčni ligi. Ekipe, ki so bile najboljše v svojih skupinah, so že uvrščene v osmino finala, ostale se za ta dosežek še borijo. Danes so bile na sporedu prve tekme, čez en teden pa bodo na vrsti še povratno. V prvem terminu se je zmaga veselila Slavia iz Prage. Rapid Dejana Petroviča je premagal Vitesse, PAOK pa bo lovil zaostanek. V večernem terminu je Celtic presenetljivo klonil proti Bodö/Glimtu, Partizan pa je zmagal na Češkem.

Queensy Menig je s čudovitim zadetkom Partizanu zagotovil prvo evropsko zmago v gosteh v tej sezoni. Tokrat so z minimalno zmago ugnali Sparto Praga. Beograjčani bodo tako prihodnji teden doma iskali napredovanje.

Poraz Celtica

Klub Bodø/Glimt, ki vse bolj slovi kot ubijalec evropskih velikanov, je z zmago s 3:1 na gostovanju pri škotskih velikanih osupnil Celtic, ki se, vsaj na papirju, poteguje za končno zmago v Konferenčni ligi.

Ker od sredine decembra niso odigrali nobene tekme, so mnogi pričakovali, da bodo imeli igralci s polarnega kroga težave, vendar so igralci Celtica delovali veliko bolj hladni. Že po sedmih minutah so gostje povedli.

Gostje so svojo prednost povečali že 10 minut po začetku drugega polčasa. Po dveh golih zaostanka so gostitelji za trenutek prepolovili zaostanek, ko je Daizen Maeda mojstrsko pospravil v žogo mrežo Josipa Juranovića. Ko je bilo občinstvo spet na nogah, se je zdelo, da se bo na Celtic Parku zgodil spektakel, a je Hugo Vetlesen utišal množico in gostom zagotovil prednost dveh zadetkov na povratni tekmi.

Leicester praktično že napredoval

Leicester City je z odlično igro v drugem polčasu dosegel prvo zmago na petih tekmah. Gostje z Danske so sicer izenačili v prvem polčasu, toda na koncu se Angleži veselijo visoke zmage s 4:1, kar pomeni, da na povratni tekmi ne bo veliko pritiska.

Pet zadetkov v Istanbulu

Slavia je na svoji šele drugi tekmi na turških tleh zmagala, saj so si češki prvaki z dvema hitrima goloma na začetku drugega polčasa priigrali ključno prednost pred povratnim obračunom čez teden dni.

Fenerbahče je v Konferenčni ligi debitiral brez poškodovanega kapetana Mesuta Özila in se brez njegovega vpliva boril proti odločnim Čehom, ki so na začetku obvladovali igro. Obe strani sta zapravili priložnosti v prvem polčasu.

Ob izteku polčasa so Čehi po zaslugi nespretnega posredovanja obrambe gostiteljev vendarle prišli do vodstva. Srdjan Plavšić je po slabem poskusu Joséja Sose, da bi zbil žogo, ustrelil proti vratom in zadel vratnico. Žoga se je odbila na nogo Ibrahima Traoréja, ki je s šestih metrov preprosto zaključil.

Fenerbahče se je sprva dobro odzval na zaostanek. V začetku drugega polčasa je Enner Valencia zadel vratnico. Pelkas je poskrbel za izenčenje, ki pa ni trajalo dolgo. V vsega dveh minutah je Slavia zadela kar dvakrat.

V štirih minutah po izenačujočem golu Fenerbahčeja je z roba kazenskega prostora zadel Oscar Dorley. Le dve minuti pozneje so Čehi znova zadeli, ko je Sor podal Ondřeju Lingru, ki je rutinirano zadel.

Ferdi Kadioglu je Fenerbahčeju zagotovil ključno rešilno bilko pred povratno tekmo, saj je zadel za znižanje izida, a Turki niso uspeli izenačiti. Dvoboja še zdaleč ni konec, a Slavia je lahko zadovoljna s predstavo, ker poleg vsega glavni trener Jindrich Trpisovsky ni mogel potovati s svojo ekipo.

Vseh pet zadetkov s tekme v Istanbulu:

PAOK bo lovil zaostanek

Midtjylland je na prvi tekmi z minimalno zmago premagal PAOK. To je bila šele druga zmaga za Dance na zadnjih devetih domačih evropskih tekmah.

Gostitelji zaradi zimskega premora na Danskem že dva meseca niso odigrali tekme, saj so po začetnem pritisku Grkov, v 20. minuti povedli. Evander je poslal globinsko podajo Anderssonu, ki je mirno zaključil za vodstvo domačih.

Evander je pred odmorom skoraj poskrbel še za eno asistenco, ko je podal Eriku Sviatchenku, ki pa mu ni uspelo zadeti. PAOK je bil neporažen na zadnjih 13 tekmah, vendar na tekmi niso pokazali forme, ki jih je krasila v tem obdobju..

Domači vratar Elías Ólafsson je bil v drugem polčasu tako rekoč gledalec, ko je opazoval, kako je njegov soigralec Charles v izdihljajih tekme na drugi strani zadel prečko. Varovanci Bo Henriksena imajo pred povratno tekmo v Grčiji prednost enega zadetka.