Zvezda na prazni Marakani s petardo odpihnila Liberec

Liga Europa 29. Okt 202017:46 > 20:45
FK Crvena zvezda

Crvena zvezda je na tekmi 2. kroga evropske lige v skupini L s 5:1 razbila Slovan Liberec.

Beograjčani so na svojem stadionu prišli do prve zmage v letošnji evropski ligi, varovanci Dejana Stankovića pa so tokrat igrali zares odlično. Privoščili so si samo eno napako, ki so jo plačali s prejetim golom, se je pa tudi danes vratar Milan Borjan izkazal z nekaj dobrimi obrambami.

Zvezda je najbolj blestela v prvem polčasu, ko se je z dvema goloma izkazal El Fardou Ben (7. in 21. minuta). Gostitelji so imeli do odmora še nekaj priložnosti, a jih niso izkoristili. So pa zato nogometaši Slovana v 41. minuti prek Matouška znižali na 2:1.

Takoj na začetku drugega polčasa je bil nato natančen Gajić, po priložnosti za Liberec v 61 minuti in sijajni obrambi Borjana, pa so nato Beograjčani v dveh minutai prišli do petarde. Najprej je za čarovnijo poskrbel Katai, v 69. minuti, le dve minuti za golom Kataija, pa je zadel še Falcinelli.

Na drugi tekmi v tej skupini je Hoffenheim s 4:1 premagal Gent. Nemci so s šestimi točkami prva ekipa v skupini L, Zvezda in Liberec sledita s po tremi točkami, Gent pa je edini brez točke.

Zvezdo v 3. krogu čaka Gent, Liberec pa odhaja na gostovanje k Hoffenheimu.