Crvena zvezda drugič zapored zmagala

Liga Europa 5. Nov 202019:54 > 21:01
Twitter

Crvena zvezda je v tretjem kolu Lige Evropa na stadionu Rajka Mitića gostila Gent in zmagala z 2:1.

Rdeče-beli so na srečanje prišli na krilih fantastične zmage nad Liberecom (5:1), z zmago pa bi bili korak bliže uvrstitvi v končnico Lige Evropa. Obe ekipi sta na srečanju vodila pomočnika trenerja. Peter Balette je na klopi Genta zamenjal Wima de Deckerja (covid), Nebojša Milošević pa na klopi Zvezde suspendiranega Dejana Stankovića. V beograjski ekipi je namesto nepripravljenega Rodića začel Gobeljić, namesto Nikolića pa Kanga.

Prav ta dvojica je zrežirala zadetek v 13. minuti. Gobeljić je žogo podal na sredino kazenskega prostora, Ben jo je zgrešil, na robu 16-meterskega prostora pa jo je pričakal Guelor Kanga in zadel za 1:0.

V 31. minuti so Belgijci prišli do izenačenja. Jaremčuk je z desne poslal žogo na rob kazenskega prostora, Vadis Odjidja-Ofoe je streljal, žoga se je odbila od dveh igralcev in matirala nemočnega vratarja Borjana.

V 59. minuti so rdeče-beli znova povedli. Aleksandar Katai je izvedel prosti strel s približno 20 metrov, žoga je preletela živi zid, ujela vratarja Coosemansa na napačni nogi in se od vratnice odbila prek črte – 2:1.

V drugem polčasu golov ni bilo in srbski prvaki so se veselili druge zaporedne zmage v Ligi Evropa, na lestvici skupine L pa je s 6 točkami na drugem mestu. Vodi Hoffenheim, ki je dobil vse tri tekme.