Napoli se je od Maradone poslovil z zmago proti Rijeki

Liga Europa 26. Nov 202022:54 > 23:07
Twitter

V Neaplju so se v četrtek vsi spominjali mojstrovin Diega Maradone, Napoli pa je zvečer odigral tekmo 4. kroga evropske lige in z 2:0 premagal Rijeko, ki jo vodi Simon Rožman.

Twitter

Nogometaši Rijeke so se v sredo ravno pripravljali na uradni trening, ko je svet pretresla novica o smrti enega največjih nogometašev vseh časov. V Napoliju je posledično tekma 4. kroga evropske lige nekdanjih italijanskih prvakov zdrsela v ozadje, navkljub temu pa so se varovanci Gennara Gattusa Maradoni posvetili z zmago.

Sinjemodri so bili vso tekmo boljši tekmec, na prvi gol pa so čakali do 41. minute. Takrat je Armando Anastasio nerodno posredoval in podajo pred vrata ponesrečeno preusmeril v lastno mrežo. Tri minute zatem so gostje prišli do priložnosti za izenačenje, a je Lončarjev poskus po podaji s koga z roba kazenskega prostora sijajno zaustavil Meret.

V drugem delu dolgo časa nismo videli resnih priložnosti. Šele v 74. minuti je Maskimović po dobri podaji v kazenski prostor Rijeke z močnim strelom skorajda povišal prednost domačih. Le minuto zatem je to uspelo Hirvingu Lozanu, ki je pravočasno utekel in izigral ofsajd zanko ter brez težav ugnal vratarja Rijeke za 2:0.

Gostje so nato v 85. minuti zapretili z nevarnim napadom in zahtevali 11-metrovko, a sodnik po premisleku ni pokazal na belo piko. Napoli je nato do konca tekme zapravil še dve priložnosti in ostalo je pri 2:0.

Poglejte si vse rezultate in trenutne lestvice skupin evropske lige.