Domžalčani na Islandiji do velikanske prednosti

Liga Europa 13. Jul 20179:55 > 10:01
NK Domžale/Twitter

Slovenski pokalni prvaki so v prvi tekmi drugega kroga kvalifikacij za Evropsko ligo Valurju zabili dva gola in zmagali z 2:1, kar pomeni, da v letošnji evropski sezoni še ne pozajo poraza.

“Dan je dolg 21 ur, samo tri ure so v večji temi. 11 stopinj Celzija je velik preskok. Za trening smo uporabili več oblek in je to nek šok za telo. Po drugi strani pa je boljše igrati na 11-ih stopinjah Celzija, kot na 30-ih. Igrali bomo na umetni travi, ki nas je pozitivno presenetila,” je za klubsko spletno stran pred tekmo dejal branilec Miha Blažič in dodal: “Pričakujemo težko tekmo, vem da bomo dali vse od sebe. Če bomo pravi bo tudi rezultat pozitiven za nas.”

Slovenski pokalni prvaki so tekmo začeli odlično in prišli do vodstva že v zgodnji fazi ter tako že v prvem polčasu prišli do glavnega cilja misije Valur – zadeti v gosteh. V 23. minuti je zadel Jan Repas.

Domžalčani so izpeljali imenitno akcijo po levi strani. Vetrih je v ogenj poslal Jureta Balkovca, ki je s prve odlično podal na bližnjo vratnico. Tam je bil najhitrejši Repas, ki je z glavo premagal nemočnega vratarja Einarssona.

Sledile so minute, ko so imeli pobudo še naprej Domžalčani, a zadeli so domači. Po podaji Gudjona Peturja Lydssona v kazenski prostor je glavni sodnik označil prekršek Gabra Dobrovoljca nad Kristinnom Ingijem Halldorssonom v kazenskem prostoru. Domači so prišli do enajstmetrovke. Najstrožjo kazen je izvajal Sigurdur Egill Larusson, ki je natančno meril v spodnji levi kot in postavil rezultat prvega polčasa (1:1).

V ekipi Domžal je deset minut po premoru Lovra Bizjaka zamenjal Senijad Ibričić, ki je takoj postal nevaren za islandska vrata. Pet minut po prihodu na zelenico je Jure Matjašič na levi strani v ogenj poslal Balkovca, ki je s prve poslal predložek na bližnjo vratnico. Do strela je prišel Ibričić, ki je meril previsoko.

Po podaji Repasa se je v kazenskem prostoru za strel pripravljal Amedej Vetrih. S hrbta ga je podrl Einar Karl Ingvarsson in norveški sodnik Hansen je še drugič pokazal na belo točko. Zanesljivi izvajalec je bil Ibričić.

Do konca srečanja velja omeniti še rumeni karton Repasa zaradi simuliranja, premoč Islandcev in pa debitantski nastop Tilna Klemenčiča, ki je zamenjal Firerja. Kljub petim minutam sodniškega podaljška, Valur mreže ni uspel zatresti in zmaga gre z rumenimi nazaj v Slovenijo! Zmaga z 2:1 v Reykyaviku in velikanska zaloga pred povratno tekmo.

Ta bo v četrtek, 20. julija 2017 ob 20:00 na novi zelenici Športnega parka Domžale.