Yeşil z dvema zadetkoma "potopil" goriško barko

Liga Europa 13. Jul 201710:12 > 10:17
ND Gorica/Facebook

Varovanci Mirana Srebrniča so v Atenah na prvi tekmi drugega kroga kvalifikacij za Evropsko ligo z 0:2 izgubili proti favoriziranemu Panioniosu. Oba zadetka za grškega prvoligaša je dosegel Nemec Yeşil.

Barve slednjega brani dolgoletni vratar Celja Matic Kotnik, ki Goričane dobro pozna. Slovenski podprvaki so v prvem krogu kvalifikacij s skupnim izidom 4-2 odpravili aremenski Širak. Tokrat so se zgodaj znašli v rezultatskem zaostanku.

V 12. minuti je za grško moštvo namreč zadel nemški napadalec turškega porekla, Samed Yeşil, v še večji godlji pa se je četa Mirana Srebrniča znašla ob koncu prvega polčasa, ko je neposreden rdeč karton prejel branilec Tine Kavčič.

Da bi preprečil točo golov, je trener “vrtnic” ob polčasu opravil dvojno menjavo. Namesto Andrije Filipoviča in Jake Kolenca sta v igro vstopila Jani Curk in Jani Marinič, toda zaman. Grki so številčno premoč izkoristili že v prvih sekundah drugega dela, ko je v polno spet meril Yeşil.

Goričani so se do konca srečanja uspešno branili, Panionios si resnejših priložnosti ni ustvaril in tako je ostalo pri 2:0. Boj za uvrstitev v tretji krog predtekmovanja Evropske lige ostaja odprt, a bodo morali biti goriški napadalci prihodnji teden zelo razpoloženi.

Povratna tekma je na sporedu v četrtek, 20. julija ob 20.45 v goriškem Športnem parku.