Ogromna zmaga Crvene zvezde v Kölnu!

Liga Europa 28. Sep 201718:21 > 20:22
Maja Hitij/Bongarts/Getty Images

Srbski podprvak je v drugem krogu skupinskega dela evropske lige podal resno kandidaturo za osvojitev najmanj drugega mesta. Zvezda je v gosteh premagala Köln, Arsenal pa BATE Borisov.

Najtrofejnejši srbski klub je v prvem krogu remiziral z beloruskim BATE-jem, v drugem pa prišel do velike gostujoče zmage proti nemškemu Kölnu.

Mož odločitve je bil izjemni napadalec Richmond Boakye, ki je dosegel krasen gol. V 30. minuti je sprejel globinsko podajo, jo zadržal, se obrnil in potem z izjemno močnim udarcem z razdalje poskrbel za prednost svojega moštva.

Nemci so v drugem polčasu močno pritisnili in kar trikrat zadeli okvir vrat, do izenačujočega gola pa niso uspeli priti.

V isti skupini je Arsenal brez težav (4:2) premagal BATE in je na prvem mestu s šestimi točkami. Zvezda, ki ima na drugem mestu štiri točke, bo naslednji nasprotnik topničarjev. V kotlu Marakane lahko 19. oktobra pričakujemo pravi spektakel.