Rijeka časti Gavranovića, Lyon boljši od Evertona

Liga Europa 19. Okt 201723:12 > 23:17
hnk rijeka

Nogometaši Rijeke so v tekmi 3. kroga Evropske lige Austrio na Dunaju premagali s 3:1.

Hrvaško ekipo, ki je v prvih dveh krogih utrpela dva poraza, je do zmage pripeljal Švicar, Mario Gavranović, ki je dosegel dva gola. Najprej je v 21. minuti izkoristil odlično podajo Filipa Brdarića in iz prve zadel mrežo, deset minut kasneje pa je vtekel v prazen prostor po prodoru Boadu Maxwell Acostyja in znova kar s prvim udarcem premagal vratarja domače ekipe.

V samem zaključku tekme je za vijoličaste  finišu zmanjšal Kevin Friesenbichler, a je praktično v naslednjem napadu nato zmagovalca dokončno potrdil Zoran Kvržić. Rijeka ima zdaj na tretjem mestu tri točke, v drugi tekmi skupine D pa sta se Milan in AEK na San Siru razšla rez zadetkov. “Rossoneri” imajo 7 točk, AEK pa 5.

V skupini E je Everton nadaljeval slabe predstave v evropski jeseni in doma izgubil proti Lyonu (1:2).

Francoska ekipa je slavila z goloma Nabila Fekira iz enajstmetrovke v 6. minuti in Bertrand Traoreja v 75., medtem ko je za domače v 69. minuti v polno meril Ashley Williams. Lyon ima 5 točk, Everton samo eno, na prvem mestu v skupini pa je Atalatna (7 točk), ki je v Bergamu s 3:1 ugnala Apollon.

Za italijanskega predstavnika je do 85. minute igral Josip Iličić in načel ciprsko mrežo – natančen je bil v 11. minuti, za zadnjih deset minut srečanja pa je v igro vstopil še drugi slovenski reprezentant Jasmin Kurtić.

Z golom Cosmina Motija in avtogolom Raula Silve je bolgarski Ludogorets v Bragi osvojil vse tri točke in se s Portugalske vrača kot vodilna ekipa skupine C. Zeleni iz Razgrada imajo sedem točk, eno več od Brage. Do prve zmage v evropski jeseni letos je v tej skupini prišel Hoffenheim, ki je Istanbul BB ugnal s 3:1.

Sheriff in Lokomotiva sta v Moldaviji odigrala neodločeno 1:1, kar pomeni, da je ruski predstavnik po tretjem krogu prvi s 5 točkami, Sheriff pa si drugo mesto deli s Kobenhavnom, oboji imajo po tri. Danska ekipa je tokrat gostovala v Zlinu, tekma je bila zaradi megle prekinjena, končalo pa se je z rezultatom 1:1. Benjamina Verbiča ni bilo v postavi.

Viljareal i Slavija odigrali su nerešeno 2:2 u Španiji, pa obe ekipe na čelu A grupe imaju po pet bodova.