Steaua v Velenju do dveh zadetkov prednosti

Liga Europa 26. Jul 201819:33 > 19:44
Facebook/NK Rudar

Nogometaši Rudarja iz Velenja so na prvi tekmi 2. predkroga Evropske lige pred domačimi gledalci klonili proti Steaui iz Bukarešte (0:2).

Velenjčani so obračun proti slovitemu tekmecu iz Bukarešte začeli slabo in se že po petih minutah znašli v zaostanku. Robert Pušaver je storil napako ob pokrivanju Juniorja Moraisa, ki je v kazenski prostor poslal natančen predložek, ki ga je z glavo v zadetek pretvoril Dennis Man. Gostitelji so se po hitrem šoku uspeli pobrati in nekajkrat nevarno zapretili. Dominik Radić je prvič poskusil v 24. minuti, ko je za las zgrešil žogo, dobrih deset minut pozneje pa je z glavo namučil vratarja Cristiana Balgradeana. V 40. minuti so imeli knapi na voljo protinapad, a je zmanjkalo natančnosti pri zadnji podaji.

Steaua je v nadaljevanju ves čas oblegala vrata Rudarja, prednost pa povišala šele v 74. minuti, ko je zadel Felipe Teixera. 37-letni portugalski napadalec je po slabem predložku z desne izkoristil napako domače obrambe in iz neposredne bližine premagal Marka Pridigarja. Že nekaj minut zatem je udaril še rezervist Florin Tanase, a je bil Pridigar tokrat na mestu. Do konca obračuna se rezultat ni več spremenil.