Mariborčani šele v drugem polčasu potrdili napredovanje

Liga Europa 2. Avg 201819:51 > 19:52
NK Maribor

Maribor je pred domačimi gledalci z 2:0 ugnal gruzijsko Chikhuro in se s skupnim rezultatom uvrstil v tretji krog kvalifikacij za Ligo Europa, kjer jih sedaj čaka škotski Rangers.

Maribor na prvi tekmi v Gruziji ni izkoristil svojih priložnosti, tako da si je moral napredovanje zagotoviti pred domačimi gledalci. Vijoličastim je to tudi uspelo, vendar so šele v drugem polčasu strli odpor Chikhure in jim zabili dva zadetka ter se uvrstili v tretji krog kvalifikacij.

Mariborčani so bili v prvem polčasu boljši nasprotnik. Svojo premoč pa so kronali šele v 70. minuti, ko je zadel Luka Zahovič. Gostje so poizkušali priti do izenačenja, a jim ni uspelo. Domači so pretili iz protinapadov, enega so izkoristili v 96. minuti, ko je zadel Tavares in potrdil napredovanje.

V tretjem krogu se bo MAribor pomeril s škotskim Rangersom.