Olimpija v Helsinke s tremi goli prednosti

Liga Europa 9. Avg 201821:48 > 21:59
NK Olimpija Ljubljana

Nogometaši Olimpije so v Stožicah na prvi tekmi 3. kroga kvalifikacij za evropsko ligo nadigrali finskega prvaka HJK Helsinki in slavili s 3:0.

Zmaji so tekmo začeli slabo, že v prvi minuti se je namreč v sijajni priložnosti znašel gostujoči napadalec Mensah, a je bil Aljaž Ivačič na pravem mestu. Ljubljančani so prvič zapretili v peti minuti, ko je z razdalje mimo gola streljal Črnic, dobrih deset minut kasneje pa je protinapad z močnim strelom v vratnico zaključil Avramovski. Pritisk slovenskih državnih in pokalnih prvakov se je nadaljeval in obrodil sadove v 37. minuti. Po desni strani je preigraval Avramovski, podal v sredino, kjer je do žoge prišel Issah, ki se je odlično znašel, se obrnil in z natančnim strelom v daljši kot premagal vratarja gostov. Tik pred koncem prvega polčasa je prav finski čuvaj mreže s posredovanjem na golovi črti rešil preprečil gol Maticu Črnicu.

Uvodni del drugega polčasa je povsem pripadel razigranim Ljubljančanom. V peti minuti nadaljevanja sta kombinirala Kronaveter in Kapun. Mariborčan je odlično podal Kapunu v kazenski prostor, kjer ga je gostujoči branilec zaustavil na nedovoljen način in sodnik je upravičeno pokazal na belo točko. Več kot zanesljiv izvajalec je bil Rok Kronaveter. Devet minut kasneje pa je sledila najlepša akcija tekme. Abass Issah je ukradel žogo na polovici gostov in povsem sam odigral akcijo, ki bo hitro zaokrožila po spletu. Ganec je kar trikrat nakazal strel, ob tem na tla položil praktično celotno finsko obrambo, nato pa z močnim strelom med nogama vratarju HJK-ja poskrbel za izdatno vodstvo Olimpije. Do konca tekme so zeleno-beli brez težav kontrolirali potek na igrišču in zadržali visoko prednost, tik pred koncem tekme pa ostali brez Matica Črnica, ki je prejel rdeči karton.

Povratna tekma bo v četrtek, 16. avgusta, ob 19:00 v Helsinkih.