Atalanta Iličića neodločeno, Jokič z Ufo poražen

Liga Europa 23. Avg 201822:41 > 22:52
UEFA

Nobenih večjih presenečenj, bodo pa napete povratne tekme prihodnji teden, saj imajo praktično vse ekipe še vedno možnost za potrditev zmage oz. preobrat.

V Italiji sta se pomerili Atalanta Josipa Iličića in Kopenhagen. Tekma se je končala brez zadetkov. Iličić zaradi bolezni ni igral.

Švicarski Basel je proti ciprskemu Apollonu slavil s 3:2. Za domače sta zadela dvakrat van Wolfswinkel in Xhaka, za goste pa Maglica ter Papoulis. Sodil je Matej Jug.

V Luxemburgu je Dudelange premagal romunski Cluj z 2:0, grški Olympiakos pa je zanesljivo slavil doma s 3:1 proti Burnleyu. Angleže na povratni tekmi doma čaka težka naloga lovljenja velikega zaostanka.

Genk je proti Brondbyju že v prvem polčasu povedel z 2:0, a so na začetku drugega Danci hitro poskrbeli za izenačenje na 2:2, nato pa so Belgijci dodali še tri zadetke za končno zmago 5:2.

Napeto je bilo v Beogradu, kjer sta moči merila Partizan in Bešiktaš. Po prvem polčasu je bil izid iznačen 1:1 (Gomes/Arslan) in tak ostal do konca tekme. V drugem polčasu sta si obe ekipi izborili le eno samo resnejšo akcijo na vsaki strani, a nobena ni obrodila sadov.

Rapid Dunaj je nadaljeval strelsko razpoloženost iz prejšnjega kroga. Žoga je pot v vrata romunske Steaue v prvem polčasu našla po strelih Knasmullnerja in Sonnleitnerja za 2:0, takoj na začetku drugega počasa je sicer znižal zaostanek Gnohere (2:1), a je že čez 2 minuti Schwab ponovno povišal vodstvo (3:1).

V Ukrajini je Zorja gostila Leipzig. Tekma se je končala brez zadetkov 0:0. Prav tako je bilo brez golov v Belgiji na tekmi med Gentom in Bordeauxom.

Rangersi so igrali doma proti Ufi Bojana Jokića. Edini zadetek na tekmi je za Rangerse dosegel Goldson v 41. minuti za 1:0.

Na Norveškem je slavil domači Rosenborg proti Škendiji s 3:1. Norvežani so vse tri zadetke dosegli v prvem polčasu, Makedonci so znižali zaostanek v drugem.

Atalanta – Kopenhagen (0:0)

Basel – Apollon (3:2)

Dudelange – CFR Cluj (2:0)

Olympiakos Pirej – Burnley (3:1)

Genk – Brondby (5:2)

Partizan – Bešiktaš (1:1)

Rapid Dunaj – Steaua (3:1)

Zorja – RB Leipzig (0:0)