Verbič, Sevilla in Arsenal do zmag v prvem krogu L.E.

Liga Europa 19. Sep 201921:10 > 21:15
Twitter

Danes se je začel tudi skupinski del Lige Evrope. V malce bolj zgodnem terminu so bile na delu nekatere velike ekipe. Do večjih presenečenj vsaj na začetku tekmovanja ni prišlo.

Arsenal je brez večjih težav na gostovanju opravil z lansko senzacijo iz Nemčije in sicer ekipo Eintrachta iz Frankfurta. Londočani so na koncu slavili s kar 3:0. Že v prvem polčasu je zadel Joseph Willock, v zaključku tekme so topničarji z igralcem več zabili še dva gola. Uspešna pa sta bila Bukayo Saka inPierre-Emerick Aubameyang.
Sevilla je na gostovanju v drugem polčasu gladko opravila s Qarabagom. Zanimivo je bilo v Eindhovnu, kjer je PSV doma s 3:2 premagal Sporting iz Lizbone.
Do zmage pa je prišel tudi Benjamin Verbič z Dinamom iz Kijeva, ki je doma šele v zaključku tekme z minimalnih 1:0 ugnal Malmo. Junak slovenske reprezentance na tekmi z Izraelom pa je na igrišču preživel vseh 90. minut.