LE: Feyenoord boljši od Porta, Šporar znova med strelci

Liga Europa 3. Okt 201920:47 > 20:51
Dean Mouhtaropoulos Getty Images Sport

V enem izmed derbijev drugega kroga Lige Evropa je bil na tekmi dveh nekdanjih evropskih prvakov Feyenord z 2:0 boljši od Porta. Arsenal je s 4:0 premagal Standard Liege.

Jens Toornstra in Rick Karsdorp sta dosegla zadetke za zmago nizozemske ekipe. Na drugi tekmi v skupini G je moštvo Young Boys z 2:1 premagalo Rangerse in to po zaslugi preobrata v drugem polčasu.

V skupini H sta zmagali moštvi, ki sta gostovali. Espanyol je z 2:0 premagal CSKA. Strelca sta bila Wu Lei in Victor Campuzano. Za CSKA je v 76. minuti v igro vstopil Jaka Bijol

Ludogorec je s 3:0 premagal Ferencvaroš. Dva zadetka je prispeval Rafael Forster

V skupini I sta se obe tekmi končali z rezutatom 1:1. Oleksandria je remizirala proti Gentu. Saint Etienne pa proti Wolfsburgu. Za francosko ekipo je Robert Berič igral 65. minut.

Enak scenarij kot v skupini I smo videli tudi v skupini J. Bašakšehir je doma remiziral proti Borusiji iz Monchengladbacha, Wolfsberger pa doma proti Romi.

Wolverhampton je v skupini K presenetil z zmago proti Bešiktašau in slavil z 1:0. Zadetek je padel v tretji minuti sodnikovega dodatka ob koncu tekme, ko ga je dosegel Willy Boly

Braga je dvakrat vodila proti Slovanu iz Bratislave toda gostje so ostali neporaženi. Tekma se je končala z rezultatom 2:2. Znova pa se je med strelce vpisal Andraž Šporar

Michael Regan/Getty Images

Londonski Arsenal je v skupini F na domači tekmi proti moštvu Standard Liege igral s precej pomlajeno zasedbo in prišel do zmage s 4:0. Z dvema zadetkoma se je izkazal Gabriel Martinelli po enega pa sta dodala še Joseph Willock in Dani Ceballos

Ekipa Unaia Emerya ima po dveh krogi maksimalni izkupiček šestih točk. Standard ostaja pri treh. Eintrach iz Frankfurta pa je zabeležil prve tri točke v letošnji sezoni potem, ko so z 1:0 premagali portugalsko Vitorio.

V skupini E so nogometaši Lazia premagali francoski Stade Rennais. Potem ko se je prvi polčas končal z 0:0 so v drugem navijači videli tri zadetke. Francozi so prvi povedli. V 55. minuti je zadetek dosegel Jeremy Morel. Vodstvo ni trajalo dolgo. V 63. minuti je izenačil Sergej Milinković-Savić za končnih 2:1 pa je poskrbel Ciro Immobile v 75. minuti.

Ekipa, ki jo vodi Simone Inzaghi je zdaj druga na lestvici s tremi točkami. Toliko jih ima tudi romunski Cluj, ki je v gosteh izgubil proti Celticu.

V skupini A je Sevilla z golom Javierja Hernandeza v 17. minuti premagala ciprski APOEL za katerega je Vid Belec odigral vseh 90. minut.