Arsenal spet razočaral in v 91. minuti ostal brez zmage

Liga Europa 6. Nov 201918:36 > 18:53
Octavio Passos/Getty Images

Sreda je prinesla prvo tekmo 4. kroga skupinskega dela evropske lige. V skupini F sta se pomerila Vitoria Guimaraes in Arsenal, tekma pa se je končala z izidom 1:1.

Topničarji so znova razočarali in odigrali slabo tekmo, kljub temu pa so bili blizu četrti zmagi v letošnji evropski ligi. Emery na Portugalsko ni odpeljal, Aubameyanga, Davida Luiza, Xhake in Özila, na klopi pa je ostal tudi Lacazette. Londončani so vse do 80. minute čakali na prvi strel v okvir gola, nato pa prišli do vodstva. Prosti strel je izvedel Pepe, ki je pred vrati našel Mustafija, ta pa je z glavo ugnal Douglasa.

Arsenal bi si z zmago že zagotovil uvrstitev v izločilne boje, a se Vitoria ni predala in v sodniškem dodatku izredno pritisnila. Domači so sicer že v prvem polčasu bili boljši tekmec in preko Pepeja stresli okvir gola, nagrada za pogum pa je prišla v 91. minuti, ko je s škarjicami zadel Bruno Duarte. Do konca tekma so gostitelji še dvakrat zapretili, a se je Arsenal rešil in ostal neporažen. Kljub remiju si Arsenal lahko še vedno že v tem krogu zagotovi izločilne boje, a bo za to moral upati na pomoč Frankfurta, ki mora doma premagati Standard iz Liega.