Manchester United in Inter v četrtfinalu Lige Evropa

Liga Europa 5. Avg 202022:26 > 22:49
Getty Images

Nogometaši Manchester Uniteda se na povratni tekmi niso preveč trudili proti LASK-u (2 : 1), saj so praktično vse delo opravili že na prvi tekmi (5 : 0), Inter pa je na nevtralnem igrišču v Gelsenkirchnu premagal Getafe z 2 : 0 in si tako zagotovil mesto med najboljšo osmerico.

UNITED SE NI NAPREZAL

United ni igral s prvo postavo, po zmagi s 5 : 0 na prvi tekmi te potrebe ni bilo.

Druga tekma je bila v prvem polčasu relativno mirna, z malo pravimi priložnostmi, sploh na strani domačinov. Za LASK je najlepšo zamudil Andres Andrade, ki je v 10. minuti zadel prečko, že v naslednjem napadu pa je Philipp Wiesinger s prve streljal malenkost mimo gola.

LASK je do zasluženega vodstva prišel v 55. minuti, ko je pravi evrogol s strelom z 22 metrov dosegel Philipp Wiesinger. Ta zadetek je očitno prebudil domačine, saj so le tri minute kasneje izenačili, ko se je Jesse Lingard sam znašel v kazenskem prostoru in žogo mirno poslal mimo nemočnega vratarja Schlagerja.

United je do zmage prišel v zadnjih minutah tekme, Anthony Martial je po dvojni podaji z Mato zadel za končnih 2 : 1.

Manchester United bo v četrtfinalu v Kölnu (ponedeljek ob 21.00) igral proti Kobevnhavnu.

HANDANOVIĆ BREZ PREJETEGA GOLA

Inter in Getafe marca nista odigrala prve tekme, tako da sta odigrala samo današnjo v Nemčiji.

Španci so imeli prvo pravo priložnost, ko je v 18. minuti prek gola z glavo streljal Jaime Mata. V naslednjih minutah je imel dve lepi priložnosti za Inter Lautaro Martinez, vendar se je obakrat izkazal vratar David Soria. Brez možnosti pa je bil v 33. minuti, ko je Romelu Lukaku lepo pričakal dolgo podajo v kazenskem prostoru in z zvitim strelom med nogama branilca Etxeite žogo poslal v mrežo za 1 : 0 za Inter.

Milančani so agresivno začeli drugi polčas in si hitro ustvarili dve lepi priložnosti, najprej je Soria ubranil strel Danila d’Ambrosia, minuto kasneje pa je neuspešno poskusil še Diego Godin.

Getafe je prišel do zlate priložnosti v 75. minuti, ko je sodnik Taylor (s pomočjo VAR-a) dosodil enajstmetrovko, potem ko je Godin igral z roko. Strel z 11 metrov je izvedel Jorge Molina, vendar je žogo poslal mimo vrat.

In ker kdor ne da, dobi, je Inter osem minut kasneje podvojil vodstvo. Po bliskoviti akciji je do žoge v kazenskem prostoru prišel Christian Eriksen in ob vratnici zadel za 2 : 0.

Inter se bo v ponedeljkovem četrtfinalu pomeril z zmagovalcem para Glasgow Rangers – Bayer Leverkusen.