Sevilla je osvojila Ligo Europa!

Liga Europa 21. Avg 202019:51 > 22:38
Wolfgang Rattay/Pool via Getty Images

Nogometaši Seville so v finalu Lige Europa v Kolnu s 3:2 premagali Inter. Andaluzijci so tako prišli do 6. lovorike v tem tekmovanju.

Friedemann Vogel/Pool via Getty Images

V prvem polčasu smo spremljali spektakularen nogomet. Sevilla je imela priložnost že v 3. minuti srečanja, toda Inter se je dobro obranil, nato pa prek hitrega Lukakuja izpeljal protinapad. Belgijec je kot hitri vlak švignil mimo Carlosa, slednji pa je nato v kazenskem prostoru napravil prekšek. Najstrožjo kazen je izvedel Lukaku in Inter, s 34. golom v sezoni, popeljal v vodstvo.

Sevilla je izenačila v 12. minuti. Zimzeleni Jesus Navas je podal z desne strani in pred vrati našel Luuka de Jonga.

V 16. minuti je bilo znova vroče v kazenskem prostoru Špancev. Carlosa je žoga zadela v roko, a je glavni sodnik Mekkelie ocenil, da je bila njegova roka ob telesu. Na klopi Interja je glasno protestiral Antonio Conte in si zaradi dolgega jezika prislužil rumeni karton.

Že v 33. minuti je Sevilla prišla do popolnega preobrata. Iz prostega strela je podal Ever Banega, njegov predložek je v zadetek pretvoril De Jong, ki je dosegel še 3. zadetek na zadnjih dveh tekmah.

Veselje Andaluzijcev je bilo kratko. 3 minute kasneje so nerrazzuri izenačili. Brozović je dobro podal pred vrata Seville, kjer je najvišje skočil 36-letni Diego Godin. Urugvajec je tako postavil izid polčasa.

Drugi del igre je bil nekoliko manj zanimiv. Tekma je bila precej bolj umirjena, a še zdaleč ne dolgočasna. Lukaku je sredi polčasa stekel sam proti vratom Seville, toda z obrambo se je izkazal fantastični Bono. Inter je bil nekoliko boljši, toda Andaluzijci so v težkih trenutkih znali stopiti na žogo ter umiriti nalete nasprotnika.

Varovanci Lopeteguija so do zmagovitega zadetka prišli v 74. minuti. Znova je prosti strel izvedel Banega, a tokrat podal slabše. Nogometaši Interja so njegov predložek zlahka odbili, a po njihovem posredovanju je žoga pristala na nogi Carlosa. Ta je streljal s škarjicami in zadel Lukakuja, ki je posredoval zelo nerodno in žogo preusmeril v lastna vrata. Samir Handanović je še tretjič klonil.

Conte je nato v igro poslal Eriksena, Sancheza in Mosesa. Italijani so napadali in pretili, najbližje izenačenju so bili v 82. minuti, ko je po strelu Alexisa žogo iz golove črte izbil Kounde. Obramba Seville je vendarle zdržala.

Sevilla je 6. osvojila Ligo Europa. Prav vse finalne obračune je dobila po tem, ko je že zaostajala.

Inter je bil danes po 10 letih blizu lovorike, a ekipa iz Milana je ostala praznih rok.